VIDEO: Inga Karpiča publicē pirmo skaņdarbu „Rāmi” no gaidāmā albuma “Zelta Trepes”

Raksta attēls - VIDEO: Inga Karpiča publicē pirmo skaņdarbu „Rāmi” no gaidāmā albuma “Zelta Trepes” Publicitātes foto

10.04.2018 / Parmuziku.lv

Etnomūzikas māksliniece Inga Karpiča publicē pirmo skaņdarbu no gaidāmā spēka
dziesmu meditāciju albuma “Zelta Trepes”.

Dziesma tapusi kopīgā dziedāšanas meditācijā „Dziedināšanās caur tautasdziesmu”. Tā vēstī par rāmumu, kas mums jāaudzē, par paļaušanos un ticību labajam, kas mums jākultivē.Kompozīcija ir gara, stāstoša un tās noslēgumā izveidota īpaša meditācija caur vārdu „Rāmi”, kurai klausītājs var pilnvērtīgi ļauties, nodoties, dziedāt līdzi un meditēt uz vārdiem.

„Rīkojot šīs dziedāšanu koncertus un sadziedot kopā tautasdziesmas ar atnākušajiem cilvēkiem, ik pa laikam atveras jauni apziņas apvāršņi. Kad vārdi zināmi un jau sen iedziedāti, tad var ļauties iekšējam ceļojumam. Tā arī šoreiz ieskanējās dziesma „Rāmi”,- dalībniekiem klātesot. Vairākkārt dziedot dziesmu, ļaujamies, lai vārdi ar mums strādā, nereti veidojot vizualizācijas, jo tautasdziesmu vārdi ir ļoti aprakstoši un rada asociācijas saistībā ar mūsu personīgo ikdienu un piedzīvotiem notikumiem. Kad prāts aizskrien līdzi tautasdziesmu vārdiem, atmetot rūpes par ikdienu, tad dziedāšanas uzdevums paveikts!” —stāsta māksliniece.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!