VKKF sniegs atbalstu ārvalstu koncertturnejām un neakadēmiskās mūzikas festivāliem

Raksta attēls - VKKF sniegs atbalstu ārvalstu koncertturnejām un neakadēmiskās mūzikas festivāliem Foto: Renars Parnevskis

02.03.2018 / Parmuziku.lv

No šī gada 1. - 29.martam ir iespējams pieteikt savu projektu Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Ārvalstu koncertturneju un neakadēmiskās mūzikas festivālu atbalsts” programmai, kas sniedz finansiālu atbalstu ārvalstu koncertturnejām un neakadēmiskās mūzikas festivāliem.

„Ārvalstu koncertturneju un neakadēmiskās mūzikas festivālu atbalsts” ir Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF)  izstrādāta un īstenota programma saskaņā ar VKKF kultūras projektu konkursa nolikumu, pamatojoties uz „VKKF darbības stratēģija 2015.–2020. gadam” un kultūrpolitikas pamatnostādnēm 2014.-2020. gadam „Radošā Latvija”.

Konkursa galvenais mērķis ir stiprināt valsts mūzikas industrijas - nozīmīgas radošo industriju un tautsaimnieības nozeres - konkurētspēju un eksportspēju, atbalstot ieiešanu ārvalstu tirgos, kā arī atbalstīt Latvjias mūzikas izpildītājus un veicināt jaunradi. Mērķprogrammas līdzekļus piešķirs konkursa kārtībā. 2018. gada konkursā mērķprogrammā pieejams finansējums mērāms 87 020 EUR apmērā, kas dalās 60 000 EUR ārvalstu koncertturnejām un 27 020 EUR neakadēmiskās mūzikas festivāliem.

Ar programmas atbalstu tiks sniegta palīdzība mūzikas izpildītājiem, kuri vērš savu darbību uz eksprotu vērstu komercdarbību, kas veicina Latvijas mūziķu atpazīstamību un ekonomisko potenciālu. Mūzikas izpildītājiem, kas savu darbību vērš saprtautiskā mērogā (ārpus Latvijas), būs iespēja saņemt līdz pat 60% apmaksu no kopējām izmaksām, kas saistās ar transsporta izdevumiem, ceļojuma un kravas apdrošināšanu, naktsmītņu izdevumiem, reklāmas, mārketinga un sabiedrisko attiecību pakalpojumu izmaksām u.c.

VKKF atbalstu saņems arī nozīmīgi neakadēmiskās mūzikas festivāli bez komerciāliem nolūkiem, kas vērsti uz plašu mērķaudritoriju, veicina jaunradi un Latvijas mākslinieku atpazīstamību. To muzikālajā programmā jābūt latviešu izcelsmes mūzikas izpildītājiem un mākslinieku skaits sastāda 80% no kopējās festivāla muzikālās un mākslinieciskās programmas.

Finansējumu var pieprasīt aktivitātēm, kuru īstenošana paredzēta līdz 2019. gada 31. martam.

Projekta pieteikums jāiesniedz līdz šī gada 29.marta plkst. 12:00 dienā VKKF birojā vai jānosūta pa pastu, ņemot vērā, ka VKKF projekts jāsaņem noteiktajos konkursa termiņos (pasta zīmogs – ne vēlāk kā 2018. gada 26. marts).

Projekta pieteikums konkursam noteiktajos termiņos jānosūta arī elektroniski uz e-pasta adresi , norādot iesniedzēju un projekta nosaukumu.

Pilns programmas nolikums un pieteikuma veidlapa atrodama šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!