Vai visas popmūzikas dziesmas iespējams nospēlēt uz vieniem un tiem pašiem akordiem?

Raksta attēls - Vai visas popmūzikas dziesmas iespējams nospēlēt uz vieniem un tiem pašiem akordiem?

28.09.2017

Jā, tā patiešām ir taisnība – pārsvarā visi mūsdienu karstākie hiti tiek spēlēti uz četriem akordiem. Bet kāpēc tieši šie, ja ir tik daudz akordu, no kuriem izvēlēties? Mūziķi ir atklājuši konkrētu akordu formulu – Em, C, G un D, kas klausītājiem ir vistīkamākie, kā rezultātā vairākums popmūzikas dziesmu izklausās vienādi.

“Uzmini nu, kaķis ir ārā no maisa”, dziedātājs Eds Šīrans atzīst, ka var nospēlēt jebkuru mūsdienu populāru dziesmu uz vieniem un tiem pašiem četriem akordiem. Viesojoties šovā Late night Dutch TV, mākslinieks izaicinājis intervētājus nosaukt jebkuru dziesmu, lai pierādītu, ka tā ir taisnība. Eds Šīrans nospēlēja dziesmu meldiņus no tādiem māksliniekiem kā Bruno Mars, Passenger, Spice Girs u.c.

To, ka popmūzikas dziesmām ir vieni akordi, pierāda arī jau kādu laiku atpakaļ Youtube kanālā ievietotā austrāliešu muzikālās komēdijas grupas The Axis Of Awesome veidotā parodija, kas ieguvusi lielu popularitāti: 

Lai gan vairākums dziesmu mūsdienās tiek spēlētas uz vieniem akordiem, tas nenozīmē, ka mūzikas kvalitāte ir pasliktinājusies. Mūsdienās mākslinieki arvien vairāk variē ar instrumentu izvēli, mūzikas tempu, vārdiem, vokālu u.c., neskatoties uz to, ka fona akordi dziesmām ir vienādi. 

Avoti: capitalfm.comspinditty.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!