"Supernova" zvaigznes: 10 spožākie un veiksmīgākie mākslinieki

Raksta attēls - "Supernova" zvaigznes: 10 spožākie un veiksmīgākie mākslinieki Ekrānšāviņš

06.09.2017 / Parmuziku.lv

Konkurss, kurā saviem mīļākajiem pašmāju mūziķiem sekojām līdzi ar aizturētu elpu.

1. Aminata Savadago (2015)

Līdz ''Supernovai" bija piedalījusies un uzvarējusi "Talantu Fabrikā", tomēr tā īsti kā dziedātāja un dziesmu autore Aminata iemirdzējās tieši "Supernovā". Viņa ir līdz šim veiksmīgākā konkursa dalībniece - izcīnījusi 6. vietu Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā ar "Love Injected", dziesma iekļuva "Spotify" globālajā viral topā, kā arī Eiropas raido staciju topos. 2016. gadā ar Justam sarakstīto dziesmu "Heartbeat" Aminata kā autore iekļuva 15. vietā Eirovīzijas finālā. Šogad Aminatas dziesma Lietuvas Eirovīzijas nacionālajā atlasē ierindojās otrajā vietā.

2. MNTHA (2015)

Viens no visu līdzšinējo sezonu lielākajiem pārsteigumiem citiem un, pilnīgi iespējams, arī sev pašai ir pirmās sezonas fināliste MNTHA. Žūrija un konkursa atlases komisija ļoti, ļoti riskēja, dodot MNTHA iespēju kāpt uz skatuves tiešraidē, tomēr viņa kļuva par pirmās sezonas sensāciju. Kautrīgā meitene ar zilajiem matiem pārliecinoši iekļuva finālā - pēc "Supernova 2015" viņa turpināja aktīvi darboties mūzikā, uzstājās vairākos vasaras festivālos, savukārt trešajā sezonā atgriezās ar grupu "Crime Sea". Šīs vasaras sākumā sadarbībā ar "Dirty Deal Audio" izdevusi debijas mini albumu "Identity". 

3. Justs (2016)

Justs līdz dalībai "Supernova" dziedāja Gacho pavadošajā sastāvā un jau bija guvis skatuves pieredzi, tomēr ne kā solists. Aminata bija tā, kura Justu uzrunāja dalībai konkursā "Supernova" - viņa jauno dziedātāju bija pamanījusi "Ghetto faktors" konkursā. Justs jau pirmajā atlases raidījumā tiešraidē kļuva par izteiktu līderi balsojumā, momentā iekaroja mediju simpātijas un nedaudz nozaga intrigu konkursa finālā. Dziesma "Heartbeat" vietnē YouTube skatīta gandrīz 6 miljonus reižu. Pēc konkursa Justs noslēdza reklāmas sadarbības līgumu ar diviem starptautiskiem zīmoliem - Garnier un Beats by Dre, kā arī izdevis vairākus veiksmīgus radio singlus un šobrīd aktīvi strādā pie debijas albuma.

4. Catalepsia (2016)

Catalepsia žanra ziņā vien bija pārsteigums un arī uzdrošināšanās. Diez vai izvēloties grupu dalībai konkursa otrajā sezonā, žūrija cerēja, ka tā tiks līdz pat finālam un nopietni pakutinās nervus Justa faniem fināla balsojumā cīņā par uzvaru! Pēc konkursa Catalepsia veiksmīgi turpina koncertēt un sasniegt muzikālos mērķus. 

5. Marta Grigale (2016)

Marta Grigale "Supernova" otrajā sezonā debitēja kā dziesmu autore un izpildītāja ar dziesmu "Choices". Pirms pusfināla kļuva zināms, ka Marta gaida mazuli - ar bērna piedzimšanu dziedātājas bieži atsakās no solo karjeras, bet ne Marta. Kopš konkursa viņa laidusi klajā divus veiksmīgus radio singlus "Ziemassvētku valsis" un "Bez 5 minūtēm". 

6. Miks Dukurs (2017)

Miks Dukurs uz skatuves un dažādos televīzijas konkursos un šovos piedalījies neskaitāmas reizes, tomēr vienmēr nedaudz pietrūcis līdz uzvarai. "Supernova 2017" Miks neplūca uzvarētāja laurus, bet uzplauka jaunā gaismā - viņš pats savas pārvērtības skaidro ar dēla piedzimšanu, kļūstot siltāks, pieejamāks. Dziesma "Spiritual Priest" noteikti bija viena no spēcīgākajām 2017. gada "Supernovas" dziesmām un pelnīti iekļuva konkursa pusfinālā. 

7. My Radiant You (2017)

"My Radiant You" Eirovīzijas nacionālajā atlasē piedalījušies arī pirms konkursa "Supernova", tomēr, šķiet, ka enerģētiski visspēcīgāk un pārliecinošāk viņi sevi parādīja šī gada konkursā ar dziesmu "All I Know", kurā bija atraduši jaunu skanējumu. Grupa 2016. gadā izdevusi debijas albumu "The City of Love", vasaras sākumā laiduši klajā arī pirmo singlu latviešu valodā "Miers", kas šobrīd ir stabils singls lielāko radio staciju rotācijā, piedalījušies lielākajos Latvijas mūzikas festivālos, turpina attīstīties un droši iet pretī saviem mērķiem. 

8. The Ludvig (2017)

The Ludvig ap sevi radīja lielu interesi ne tikai sava talanta dēļ. Viņš pieteicās konkursā, būdams 16 gadu vecs (konkursā var piedalīties no 18 gadu vecuma), tomēr žūrija un organizatori ļāva Ludvigam startēt konkursā, un viņš iekļuva finālā. Viņa "Supernovas" dziesma "I'm In Love With You" vietnē YouTube skatīta vairāk kā 300 000 reižu un konkursa laikā Spotify iekļuva Latvijas Viral Top 50. Šobrīd Ludvigs koncertē kopā ar vokālo grupu "Framest". 

9. Triana Park (2017)

Pārsteiguma par uzvaru "Supernova" laikam īsti nebija nevienam, jo grupa pati uz lielo konkursu mērķtiecīgi gājusi jau gadiem. Iespējams, šī bijusi pelnītākā uzvara. Lielākais pārsteigums drīzāk bija grupas neiekļūšana Eirovīzijas finālā, kas bija nepelnīti. Pēc panākumiem "Supernova" grupa nav apstājusies, turpina strādāt un par viņiem noteikti vēl dzirdēsim daudz. 

10. Franco Franco (2017)

"Franco Franco" pieteikums konkursam bija ne tikai milzīgs pārsteigums, bet arī ieguvums - abas pieteiktās dziesmas ieguva augstu žūrijas novērtējumu. Pēc dalības konkursā grupa aktīvi koncertē, realizē savu pasaules iekarošanas plānu un sasniedz arvien jaunas virsotnes. 

Pieteikšanās "Supernova 2017" ir sākusies, tāpat arī piektās sezonas gaidīšanas laiks - atskatāmies uz līdz šim spožākajiem māksliniekiem, kuri pārsteidza skatītājus Latvijā un arī visā Eiropā, iedvesmojot citus pierādīt savu talantu. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!