Sudden Lights izdod šūpuļdziesmu pasaulei

Raksta attēls - Sudden Lights izdod šūpuļdziesmu pasaulei Foto: Edijs Andersons

01.02.2023

Pēc vairāku gadu pārtraukuma grupa Sudden Lights izdod dziesmu angļu valodā ar latvisku nosaukumu “Aijā”. Tajā sastopas trauksme, kas valda mums apkārt, un nomierinoša šūpuļdziesma. “Aijā” tapusi pagājušajā vasarā kā grupas reakcija uz pasaulē notiekošo, tāpēc tā ir šūpuļdziesma pašiem sev un trakojošai pasaulei.

“Aijā” ir viena no dziesmām, kas piedalās konkursā Supernova, kura uzvarētājs iegūs tiesības pārstāvēt Latviju Eirovīzijā.

“”Aijā” ir šūpuļdziesma. Un šūpuļdziesma, manuprāt, ir skaistākā un mīlestības pilnākā mūzikas forma. Redzot tumšos pasaules notikumus un ļaunuma izpostītās cilvēku dzīves, mēs nevarējām palikt vienaldzīgi. Tā tapa dziesma angļu valodā - mūsu mēģinājums mierināt ikvienu, kam sāp notiekošais. Dziesmas nosaukums dzimtajā valodā - latviešu tautasdziesmas noskaņās - vārdā, ko nav iespējams tulkot,” dziesmas jēgu skaidro Sudden Lights solists Andrejs Reinis Zitmanis.

Dziesmai radīts arī videoklips, kura režisors ir Toms Harjo. Par klipa ideju viņš stāsta: “Balstoties uz dziesmas muzikālo vēstījumu par trauksmainību un ilgām pēc miera, vizuāli klipā risinājām attiecības starp cilvēku un bailīgām domām. Bailes no bailēm bieži vien izrādās  biedējošākas nekā tas, no kā mēs baidāmies. Ja iemācāmies pieņemt savas bailes un ar tām sadzīvot, tad varam secināt, ka to galvenais uzdevums ir mūs pasargāt.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!