“Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls 2017” norisināsies trīs dienas

Raksta attēls - “Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls 2017” norisināsies trīs dienas Publicitātes foto

12.04.2017 / Parmuziku.lv

“Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls 2017” šogad norisināsies no 29.jūnija līdz 1.jūlijam, triju dienu garumā piedāvājot koncertus Rīgā, Limbažos un, protams, festivāla galvenajā norises vietā – Umurgā.

Koncertos uzstāsies ne tikai profesionāļi no Latvijas, bet arī viesi – mūziķu apvienības no Zviedrijas un Čehijas. Atgādināsim, ka festivāls notiks jau sesto reizi.

“Šogad festivāls būs vērienīgāks nekā iepriekšējos gados – pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē tas notiks nevis vienu, bet jau trīs dienas. Programmā gaidāmi vēl vairāki jauninājumi: čehu viesu koncerts Rīgā 29.jūnijā, klubā “Trompete”; “Sapņu komandas” rīkotā meistarklase Limbažos 30.jūnijā, mēmā kino seanss Umurgas kultūras namā ar tapiera pavadījumu 1.jūlijā, un daudz kas cits,” atklāj festivāla producents Armands Leimanis.

Par šā  gada viesiem producents stāsta, ka tās būs divas profesionālas mūziķu grupas: “Second Line Jazzband” no Gēteborgas (Zviedrija) un “The Dixie Hot Licks” no Pilzenes (Čehija). Savukārt Latviju šā gada festivālā pārstāvēs “Sapņu komanda”, Liepājas E. Melngaiļa mūzikas vidusskolas Bigband Combo, diksilends „Sigulda”  un, protams, “Sunny Groove Dixie”. Festivāla galvenās dienas – 1.jūlija – programmas vadības groži tiks uzticēti Latvijas Radio ētera personībai Robertam Ošiņam. 1.jūlijā Umurgā pēc koncerta nakts ballē muzicēs apvienība “Zaļā galma kapella”.

Diksilenda mūzikas profesionāļi no Zviedrijas – apvienība “Second Line Jazzband” – dibināta 1989.gadā, un kopš tā laika stabili ierindojusies Eiropas populārāko tradicionālo džeza mūzikas apvienību sarakstā. Oriģinālas improvizācijas, aranžējumi un nepārspējamā spēles intensitāte nodrošinājusi iespēju domubiedriem uzstāties neskaitāmos džeza klubos, festivālos, TV un radio pārraidēs visā pasaulē – Anglijā, Vācijā, Francijā, Šveicē, Holandē, Beļģijā, Ziemeļīrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā un, protams, arī Zviedrijā.  Grupas pastāvēšanas vēsturē ar viņiem kopā uzstājušies un līdzdarbojušies arī vairāki pasaules džeza mūzikas aprindās pazīstami mūziķi: Anti Sarpila (Antti Sarpila), Liliana Botē (Lillian Boutté) un Oranžs Kellins (Orange Kellin). Grupas īpašais skanējums nāk no plaši atšķirīgiem muzikālajiem pamatiem, bet pāri visam – apvienība muzicē Ņūorleānas ‘revival’ stilā, kas sniedz vislielāko iedvesmu. Šī ir mūzika, kurā “Second Line Jazzband” īpaši specializējās, raugoties, lai Ņūorleānas mūzika turpinātu dzīvot.

Čehu mūzikas apvienību piedalīšanās Diksilendu mūzikas festivālā jau ir laba tradīcija, un šogad tie būs “The Dixie Hot Licks” no Čehijas pilsētas Pilzenes. Šo septiņu profesionālo un pusprofesionālo mūziķu apvienība muzicē Ņūorleānas diksilenda mūzikas stilā, kas rakstīta laika posmā no 1910. līdz  pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Grupas autentiskais skanējums nāk no klasiskā diksilenda pamatsastāva, ko papildina tuba, bandžo un veļas dēlis. “The Dixie Hot Licks” spēj radīt pareizo atmosfēru jebkuros dzīves notikumos – kāzās, dārza ballītēs vai izbraucienos ar tvaikoņiem. To papildina grupas dalībnieku spēja komunicēt piecās valodās, savukārt viņu mūzika spēj nojaukt visas pārējās robežas. Dalībnieki: Jana Golianová (vokāls), Jiří Kodajek (trompete), Jindřich Jindřich (trombons), Zbyšek Brůj (klarnete, saksofons), Filip Hahn (bandžo, ģitāra), Stanislav Vaník (tuba), Pavel Sláma (bungas, veļas dēlis).

Biļetes uz festivāla koncertiem varēs iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!