Slavenais mākslas zinātnieks un pedagogs Mihails Kaziņiks viesosies Rīgā

Raksta attēls - Slavenais mākslas zinātnieks un pedagogs Mihails Kaziņiks viesosies Rīgā Publicitātes foto

13.02.2018 / Parmuziku.lv

No 26.februāra līdz 7. martam Rīgā norisināsies Kaziņika dienas - ikgadējs pasākums visiem klasiskās mūzikas cienītājiem un lietpratējiem. Vienmēr pārsteidzošais, dzirkstošais Mihails Kaziņiks, uzturoties Rīgā, ar katru gadu paplašina savu programmu, tādējādi aptverot arvien vairāk klausītāju, piesaistot tos izcilo mūziķu nemirstīgajam mantojumam.

Daudzus gadus, apvienojot muzikālo un pedagoģisko darbību, būdams novatoriskas skolas metodikas autors, par galveno savas izglītojošās programmas mērķi Rīgā Kaziņiks uzskata jauno instrumentālistu un vokālistu konkursu "Uzlecošās zvaigznes", kas šogad notiks jau devīto reizi. Festivālu dibināja Rīgas producente Gaļina Poltoraka, un šo gadu laikā organizatori ir atklājuši pasaulei spilgtus mūzikas pasaules vārdus.

Papildus konkursam, Kaziņika dienu ietvaros norisināsies daudz koncertu un meistarklašu: Daiņa Medjaņika un Staņislava Solovjova uzstāšanās, tradicionālā Mihaila Kaziņika nakts mistērija Torņakalna baznīcā, Mihaila Kaziņika meistaklases, konkursa uzvarētāju un lielās skatuves zvaigžņu Galā koncerts un daudzi citi pasākumi.

Jau šobrīd tiek pieņemti pieteikumi dalībai konkursā "Uzlecošās zvaigznes", kas paredzēts  bērniem un jauniešiem līdz 30 gadu vecumam nominācijās "klasiskā mūzika" un "akadēmiskais vokāls". Visi konkursa dalībnieki piedalās arī Vladimira Spivakova fonda rīkotā festivāla "Maskava sagaida draugus" atlasē. Precīzāk par dalības nosacījumiem skatīt mājas lapā ict-stars.eu un zvanīt pa tālruni +371 28 491 488. Konkursa kārtas norisināsies 2. un 3.martā Reformātu baznīcā (Mārstaļu 10).

2. martā, plkst. 20:00 Mihails Kaziņiks aicina uz nakts koncertu-lekciju, kas tradicionāli notiek Torņakalna baznīcā (Torņakalna iela 3/5). Maģiskais ērģeļu skanējums, īpašā baznīcas atmosfēra, nepārspējamās Kaziņika oratora spējas ir apvienotas nakts mistērijā "Mocarts un Saljēri. Negaidīts izskats". Septiņi paši mistiskākie Mocarta dzīves gadi. Lielākie noslēpumi, kas ietekmēja visu turpmāko mūzikas vēsturi. Koncertā piedalās: Mihails Svetlovs, bass (ASV), Monika Makdonalda, soprāns (ASV), Staņislavs Solovjovs, klavieres (Krievija), Dainis Medjaņiks, vijole (Vācija), Jūlija Vasiļjeva, soprāns (Latvija), Gidons Grinbergs, vijole (Latvija), Rihards Štrauss, čells (Latvija), baznīcas ērģelnieces Larisa Carjkova un Ingūna Grīnberga (Latvija), kā arī konkursa "Uzlecošās zvaigznes" iepriekšējo gadu uzvarētāji. 

3. martā plkst. 19.00 Reformātu baznīcā ar koncertu "Quasi uno" uzstāsies Dainis Medjaņiks (vijole) un Staņislavs Solovjevs (klavieres). Programmā Ludvigs van Bēthovens, Klods Debisī, Johans Štrauss. Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija) ir paša pirmā konkursa "Uzlecošās zvaigznes" uzvarētājs, daudzu prestižu pasaules konkursu un festivālu laureāts, spēlē Sebastian Klotz vijoli (1782), kuru viņam uzdāvināja fonds "Stiftung Niedersachsen". Staņislavs Solovjovs (Krievija) ir virtuozs pianists-solists un koncertmeistars, spilgts Pēterburgas klavieru skolas pārstāvis. Viens no nedaudziem pianistiem, kas var būt vienādi pārliecinošs gan liela mēroga solo programmās, gan kameransamblī un spēlējot pavadījumu. Daudzu starptautisku konkursu laureāts.

4.martā plkst. 19.00 Lielajā Ģildē Mihails Kaziņiks pulcēs visus savus draugus un talantīgākos konkursa dalībniekus un konkursa "Uzlecošās zvaigznes" uzvarētājus Galā koncertā "No Operas līdz Brodvejai". Programmā būs operu un mūziklu fragmenti, ko virtuozi izpildīs slavenais bass Mihails Svetlovs un soprāns Monika Makdonalda, pie klavierēm Staņislavs Solovjovs. Mihails Svetlovs ir "varenais krievu bass", kā viņu sauc Rietumos, ir labi zināms un viņu jau sen iemīļojusi mūsu publika.Daudzus gadus viņš vada konkursa "Uzlecošās zvaigznes" vokālo daļu, dalās savā meistarībā ar studentiem un jaunajiem dziedātājiem, sniedz meistarklases visā pasaulē. Monika Makdonalda Rīgā uzstāsies pirmo reizi. Viņas dalība koncertā bija iespējama pateicoties ASV vēstniecības Rīgā atbalstam. Monikas Makdonaldas soprānu lietpratēji iekļauj ļoti izteiktā Verdi tipā. Saņemot augstāko balvu par debiju titullomā Pučīni operā "Toska" Boloņas (Itālija) Teatro Comunale, Monika sāka triumfējoši iekarot Verdi operu varoņu pasauli, tādu kā, Aīda, Leonora ("Trubadūrs"), Elizabete ("Dons Karloss"), Lēdija Makbeta. Uz ASV operas skatuves Monika Makdonalda debitēja, izpildot partijas Mocarta "Donā Žuanā" (Dona Anna, New York City Opera teātris) un Riharda Štrausa operā "Ariadne Naksā" (Sietlas Opera). Kā soliste ir uzstājusies tādās prestižās ASV vietās, kā Carnegie Hall, Kenedija centrs, ASV Kongresa bibliotēka, kā arī lielākajos ASV un Eiropas mūzikas forumos.

No 26. līdz 28.februārim «Exupéry International School» skolā notiks Mihaila Kaziņika paraugstundas. Iepriekšējs pieraksts pa tālruni +371 28491488 (reģistrācija obligāta). Pasākuma programmā tāpat ieplānotas Kaziņika un konkursa "Uzlecošās zvaigznes" žūrija locekļu meistarklases, kuras norisināsies 1.martā. Sīkāka informācija par norises vietu un laiku vēlāk tiks izvietota projekta mājas lapā ict-stars.eu un pasākuma vietnē facebook tīklā.

Visa papildinformācija par Kaziņika dienu programmu pa tālruni +371 28491488.

Projekta organizators: Starptautiskais talantu centrs.

Kaziņika dienas Rīgā atbalsta Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs LIVE RIGA.

Biļetes uz visiem pasākumiem var iegādāties Bilešuserviss kasēs.

Pasākuma vietne facebook tīklā: https://www.facebook.com/events/103698873781972/

Mihails Kaziņiks – mākslas zinātnieks, mūziķis, rakstnieks, dzejnieks, filozofs, režisors un viens no erudītākajiem mūsdienu cilvēkiem. 2005.gadā viņš kā eksperts tika uzaicināts uz Nobela prēmijas laureātu godināšanas koncertu Stokholmā. Kopš 2006.gada viņš ir Slāvu literatūras un mākslas akadēmijas biedrs, RISEBA goda doktors, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas biedrs. Veidojis vairāk nekā simts raidījumu par mākslu televīzijas kanālam “Dozhd”. Sanktpēterburgas dokumentālo filmu režisora Igora Šadhana darbnīcā uzņēmis vairāk nekā 60 filmas par pasaules kultūru. 2017. gadā viņš kļuva par Eirāzijas kultūras komisijas priekšsēdētāju, Maskavas Ekonomikas institūta goda profesors. Viņam tika piešķirts 1. pakāpes "Mākslas kalpošanas " ordenis. Ar koncertlekcijām apceļojis gandrīz visu pasauli. Tikšanās ar šo cilvēku, nepārspīlējot, visu pasauli burtiski apgriež ar kājām gaisā – gan iekšējo, gan ārējo. Kad viņš strauji iznāk uz skatuves, sāk runāt vai spēlēt – zālē nav neviena, kuru neaizrautu viņa vētrainā enerģija, neaizgrābtu unikālā šī brīnumainā cilvēka monoizrāde.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!