Sanctimony pārizdod agrīnos ierakstus

Raksta attēls - Sanctimony pārizdod agrīnos ierakstus Facebook

08.10.2019

Pašmāju grupa „Sanctimony”, kas šī gada 23. novembrī svinēs savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju, pārizdod grupas agrīnās daiļrades ierakstus – debijas albumu „Eternal Suffering” un līdz šim neizdoto 4 dziesmu mini albumu „Lirix” .

Grupa „Sanctimony” dibināta 1994. gadā, savā agrīnajā posmā ieņemot stabilu vietu pašmāju smagās mūzikas koncertdzīvē un apritē. Sākotnējā posmā, kā ārzemju grupu kaverversiju izpildītāji, soli pa solim jau ar savu debijas ierakstu „When The Sun Was God” , kas ieturēts folk/death metal manierē, grupa stabilizē savu sastāvu un saņem pozitīvas atsauksmes arī no ārzemju kritiķiem. Pirmatnēji tikai kasetes formātā, šis ieraksts pārizdots cd formātā 2016. gadā.

Gatavojoties grupas 25 gadu jubilejai šī gada novembrī, grupa digitalizējusi arī savu albumu „Eternal Suffering”, kas ierakstīts 1998. gadā,  „Phoenix” studijā, Jāņa Levita uzraudzībā, kompaktdiska formātā izdots 2000. gadā, mūsdienās, kolekcionāru un melomānu retums. Ierakstā piedalās – Jānis Boļšaks (balss) , Viesturs Grīnbergs (ģitāra) , Kārlis Jakubonis (bungas) , Jānis Levits ( no grupas ‘’Quarks’’, ģitāra), Uģis Jaunslavietis (no grupas ‘’Husquarn’’, bass) .

Ievērības cienījams papildinājums – mākslinieks Artūrs Bērziņš, atjauninājis savu albuma „Eternal Suffering" noformējumu, piešķirot tam mūsdienīgāku dizainu. Artūra Bērziņa noformējumi ir ļoti plaši zināmi gan pašmāju smagās mūzikas pasaulē (Sanctimony, Heresiarh, Preternatural u.c.) , gan pasaulē – populārākais šobrīd Anglijas grupas „Cradle Of Filth” vāciņš un vdeoklipi.

Kopā ar debijas albumu straumēšanas servisos publiskots arī iepriekš neizdotais 4 dziesmu mini albums „Lirix”, kas ierakstīts 2000. gadā, nepiedzīvoja savu izdošanu fiziskā formātā, jo grupa sāka mainīt savu identitāti un spēlēšanas stilu no death metal uz death n roll.

Arī šim ierakstam izveidots jauns vizuālais noformējums. Tā autors Valdis Bērzvads, pašmāju smagās mūzikas entuziasts, koncertu rīkotājs ar lielu stāžu.

Ierakstā piedalās Jānis Boļšaks (balss), Viesturs Grīnbergs (ģitāra), Jānis Aizkalns (ģitāra), Denis Denisenko (bass), Kārlis Jakubonis (bungas), ierakstīts „Phoenix” studijā Ginta Lunberga vadībā.

‘’Sanctimony’’ savas karjeras laikā snieguši publikai neaizmirstamus koncertus gan Latvijā, gan Eiropā. Grupa aizvadījusi koncertus kopā ar tādām žanra leģendām kā ‘’Judas Priest’’, ‘’Whitesnake’’, ‘’Entombed’’, ‘’Dismember’’, u.c.

Šī gada 23. novembrī, klubā „Melnā Piektdiena” grupas 25 gadu jubilejas koncerts, kurā izskanēs grupas daiļrade no 90-tajiem līdz mūsdienām. Koncertā tiks atrādīts arī šobrīd topošais materiāls. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!