Sākusies nākamā konkursa “Supernova 2020” atlases kārta

Raksta attēls - Sākusies nākamā konkursa “Supernova 2020” atlases kārta Publicitātes foto

17.12.2019

Noslēgusies "Supernova 2020" pirmās kārtas dziesmu vērtēšana, un noskaidrojies, ka dalību konkursa nākamajā kārtā turpina 28 dziesmas. Nākamā atlases kārta notiek jau 16. un 17. decembrī. Šajā kārtā dalībnieki klātienē uzstājas žūrijas priekšā. Šova fani visas 28 nākamajā kārtā tikušās dziesmas varēs iepazīt janvārī, kad atlases materiāls tiks publicēts konkursa "Supernova" YouTube kanālā.

Jau vēstīts, ka šogad tika saņemts rekordliels dziesmu pieteikumu skaits (126 dziesmas), bet pirmās kārtas žūrija tālākai dalībai konkursā izvirzījusi tikai 28 no tām. Dziesmu daudzveidība radīja īstu izaicinājumu žūrijai, kuras viedokļi vairākos gadījumos bijuši diametrāli pretēji. Turklāt pirmajā atlases kārtā žūrija izvērtēja pieteikumus, zinot tikai dziesmu nosaukumus - bez informācijas par izpildītājiem, autoriem un producentiem.

"Uzskatu, ka lielais pieteikto dziesmu skaits ir kompliments projektam un liels uzmundrinājums projekta komandai," norāda konkursa producente Ilze Jansone, "arī šogad mēs turpinām iet iesākto ceļu, meklējam popdziesmu, kas varētu būt radio hits un pastāvēt arī bez konkursa - īstu dziesmas un izpildītāja savienību, kuras dzīves cikls nebūtu tikai viens gads konkursa ietvaros."

Pirmās kārtas vērtēšanas žūrijas sastāvs: Agnese Cimuška ("Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports" izpilddirektore), Aiga Leitholde (mūzikas apskatniece), Liena Grīna (LaIPA (Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība) izpilddirektore), Sabīne Brice ("Universal Music" pārstāve Latvijā), Ilze Jansone ("Supernova" producente), Inese Saulāja ("Warner Music" pārstāve Latvijā), Kaspars Zaviļeiskis (mūzikas žurnālists), Jānis Žilde (mūziķis, TVnet Kultūra+ redaktors), Kaspars Mauriņš (Latvijas Radio 2), Rūdolfs Švēde (Radio Tev), Emīls Kazakovs (Kurzemes Radio), Toms Grēviņš (Pieci.lv), Artis Dvarionas (Radio SWH), Aleksis Vilciņš (Pieci.lv), Edgars Bāliņš (Wiwiblogs autors), Petri Mannonen ("Universal Music" Somijas un Baltijas vadītājs), Martti Vuorinen ("Universal Music" A&R), Pēteris Krievkalns ("Supernova" radošais direktors).

"Supernova 2020" uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas nākamā gada maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Šī būs jau sestā konkursa "Supernova" sezona. Konkurss šajā laikā pierādījis sevi gan kā labu platformu, kas jauniem izpildītājiem un dziesmu autoriem ļauj ielauzties Latvijas populārās mūzikas nozarē, gan izklaidējošu šovu, ko atzinīgi novērtē arī skatītāji.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!