Sācies festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018”

Raksta attēls - Sācies festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018” Foto: Mārcis Gaujenietis

27.02.2018 / Parmuziku.lv

26. februārī koncertā “Zvaigžņu lietus” ar latviešu populārās mūzikas krāšņu uznācienu tika ieskandināts festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018”.

Vokālās grupas “Putni” (mākslinieciskā vadītāja Antra Dreģe), Rīgas saksofonu kvarteta un koncerta vadītāja Vara Klausītāja sniegumā uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zāles skatuves tika atskaņotas speciāli šim notikumam veidotās Annas Veismanes aranžijas zināmām latviešu estrādes dziesmām. Zigmara Liepiņa operas “Turaidas roze” fragmenti, Jāņa Lūsēna, Alvila Altmaņa, Valta Pūces un Jura Kulakova dziesmas ieguva nedzirdētu žanrisku ietērpu un jaunu noskaņas spilgtumu. Anna Veismane ņēmusi vērā katram komponistam piemītošo muzikālā rokraksta unikalitāti un izcēlusi tā vēstījumu jaunā tembrālā risinājumā – balsīm un saksofonu kvartetam. Koncerta programmā tika atklāts mūzikas emocionālai kāpinājums no dzīves nopietnības līdz azartiskam humoram.

Festivāla ieskaņas koncertā divi ansambļi meistarīgi atklājuši populārās mūzikas žanru vēstījumu. Savukārt turpmākie notikumi norisināsies mūsdienu latviešu akadēmiskās mūzikas zīmē. Atklāšanas koncertā 1. martā Rīgas Latviešu biedrības namā Rihards Plešanovs un Diāna Zandberga atklās latviešu klaviermūzikas pārstāvju savstarpējās attiecības. Tiks atskaņoti Annas Veismanes, Paula Dambja, Māra Lasmaņa un Solveigas Selgas jaundarbi. Līdzās tiem klaviermūzikas stāstu papildinās Ērika Ešenvalda, Selgas Mences, Edgara Raginska, Andra Vecumnieka un Jura Karslona sacerējumi.

Savukārt 3. martā mūzikas žurnālists Dāvis Eņģelis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Jumta korē aicina uz sarunu par latviešu kompozīcijas skolas laikmetu lokiem (pulcēšanās 1. stāva foajē). Pasākumā ieeja bez maksas. Bet pieteikšanās, rakstot uz .

Pilna festivāla programma atrodama www.muzikasdienas.lv

Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!