Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā notiks Pētera Vaska jaunā albuma prezentācija

Raksta attēls - Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā notiks Pētera Vaska jaunā albuma prezentācija Foto: Edijs Palēns

20.10.2017 / Parmuziku.lv

Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā 20. oktobrī Lielajā ģildē plkst. 19.00 notiks festivāla patrona – komponista Pētera Vaska jaunā albuma “Laudate Dominum” prezentācija.

Koncerta apmeklētājiem būs iepēja iegādāties jauno albumu par īpašu cenu ar paša komponista autogrāfu, kuru Pēteris Vasks sniegs koncerta starpbrīdī.

Jaunajā Pētera Vaska albumā Latvijas Radio kora, "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Sigvarda Kļavas izpildījumā iekļauti opusi – “Da pacem, Domine”, “Mein Herr und mein Gott”, “Laudate Dominum” ar ērģelnieci Ilzi Reini, kā arī “Prayer” un pasaulē popularitāti iemantojušais skaņdarbs “The Fruit of Silence”.

Sigvards Kļava par ierakstu “Laudate Dominum”:

Jaunākais Pētera Vaska albums ir spilgts apliecinājums komponista daiļrades pilnbriedam. Visi programmas opusi ir kā šībrīža laika zīmes, kas apliecina Pētera pārliecības dziļumu un patiesumu. Mūzika, kā garīgs pārdzīvojums, mūzika kā ceļš uz piepildījumu.

Albumu “Laudate Dominum” varēs iegādāties Rīgas Grāmatu svētkos Kongresu namā no 20. līdz 22. oktobrim, kā arī mūzikas ierakstu veikalos "Upe" Vāgnera ielā, "Patafons" Valņu ielā un Jāņa Rozes grāmatnīcās. No novembra albums meklējams arī ierakstu tirdzniecības vietās ārvalstīs.

Pēteris Vasks par skaņdarbu “Laudate Dominum”:

Ideja par šādu opusu radās 2015. gada rudenī. Viesojāmies Kalifornijā pie draugiem, apsēdos pie klavierēm un dzima muzikāla doma, nebija nošu burtnīcas, savilku uz baltas lapas piecas līnijas un uzskicēju ideju. Vienīgie vārdi, ko šajā darbā dzied koris ir Laudate Dominum. Man mūzikā augstākā mīlestības izpausme skan ļoti klusu, pie sevis. Šis caurspīdīgais kora dziedājums skaņdarba gaitā mijas ar majestātiskām ērģeļu epizodēm, finālā apvienojoties Remažorā ar četrkāršu forte.

Rudens kamermūzikas festivāla izskaņā kamerorķestris Sinfonietta Rīga klausītājiem piedāvā koncertprogrammu ar izcilo itāļu vijolnieci Lorencu Borrani. Klausītājiem izcilā interpretācijā būs iespējams novērtēt 20. gs. krievu avangardista Alfrēda Šnitkes Pirmo vijolsonāti, kā arī viņa asprātīgo repliku par klasicisma mantojuma tēmu - Moz-Art à la Haydn; Jozefa Haidna simfoniju ar apakšnosaukumu “Ar timpānu tremolo” un Pētera Vaska opusu “Epifānija”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!