Rīgā uzstāsies dāņu džeza primadonna – Zinne Ige

Raksta attēls - Rīgā uzstāsies dāņu džeza primadonna – Zinne Ige Publicitātes foto

01.06.2017 / Parmuziku.lv

Festivālā “Rīgas Ritmi 2017” 30. jūnijā, plkst. 18:30, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē uzstāsies viena no izcilākajām Skandināvu džeza vokālistiem Zinne Ige (Sinne Eeg).

Šodien par vienu no spēcīgākajām skandināvu džeza vokālistēm atzīta dāņu māksliniece Sinne Eeg. 2014. gadā izdotais albums “Face The Music” ieguva Dānijas mūzikas balvu – analogs “Grammy” balvai – par labāko džeza vokālo ierakstu. Tāpat 2014. gadā saņēmusi arī Bena Vebstera balvu, vienīgā vokāliste visā balvas pasniegšanas vēsturē. Vebstera fonds apraksta mākslinieci kā patiesu džeza dziedātāju, kuras mūzikā iespējams izjust gan maigumu, gan briedumu, kā arī iespējams saklausīt mākslinieces improvizācijas prasmes. Lieti piebilst, ka Sinne Eeg arī saņēmusi prestižo Francijas “Prix du Jazz” balvu.

Dzimusi 1977. gadā Dānijā, valsts vidienē – Lemvigas pilsētā, kas atrodas tikai 10 kilometru attālumā no Ziemeļjūras. 1997. gadā viņa tika uzņemta Dānijas mūzikas akadēmijā Esbjergā, kuru absolvēja 2003. gadā. Studiju laikā viņai bija iespēja praktizēties Ņujorkā pie dziedātājas Janet Lawson. Daudzas no ierakstītajām dziesmām viņa komponējusi pati. Lai arī vairumu kompozīciju māksliniece izpilda angļu valodā, viņas repertuārā ir arī vairākas dziesmas dāņu valodā. Dziedātāja savu muzicēšanas stilu iedvesmojusies no Nancy Wilson, Betty Carter, un Sarah Vaughan, un, pievienojot kaut ko no Skandināvu melanholijas, veido neatkārtojamu, mūsdienīgu muzikālo pārdzīvojumu, kas tomēr sakņojas īstenajās džeza tradīcijās.

Dāņu džeza primadonna ar koncertiem iepriekš viesojusies Eiropā, Japānā, Ķīnā un ASV. 2012. gadā, kad Dānija tika pasludināta par Eiropas savienības prezidējošo valsti, svētku svinībās Briselē Sinne Eeg uzstājās kopā ar Dānijas radio bigbendu. Savā dzimtajā valstī dziedātāja regulāri uzstājas džeza mūzikas koncertu norises vietā La Fontaine, Kopenhāgenā.

“Sinne Eeg pierāda, ka sakņojas tradīcijā, bet piedod tai tikai sev raksturīgo virzienu… ar tehniskās meistarības un izjūtu gammas pārbagātību šī vārda labākajā nozīmē” – žurnāls “Down Beat”.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!