Rīgā notiks filmas „Rockumentary. Pērkons VR” starptautiskā pirmizrāde

Raksta attēls - Rīgā notiks filmas „Rockumentary. Pērkons VR” starptautiskā pirmizrāde Publicitātes foto

12.08.2018 / Parmuziku.lv

1.septembrī Rīgā, galerijā „Noass” (uz AB dambja) notiks Amerikā tapušās 3D īsfilmas „Rockumentary. Pērkons VR” starptautiskā pirmizrāde, uz kuru solījuši ierasties arī filmas veidotāji.

Jāatgādina, ka filmas pirmā publiskā izrādīšana norisinājās maijā Francijā notikušajā „VivaTech” konferencē Parīzē, izsaucot lielu skatītāju interesi un pozitīvas emocijas. Vēl šajā vakarā būs iespējams noskatīties leģendāro režisora Jura Podnieka filmu „Vai viegli būt jaunam” (1987). Sākums – plkst.19. 

Filma „Rockumentary. Pērkons VR”, kas tapusi virtuālās realitātes jeb VR formātā, stāsta par leģendāro grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Grupa „Pērkons” ir dibināta padomju Latvijā, pagājušā gadsimta 80.gadu sākumā, un, kā atgādina filmas veidotāji – „Fallon Minneapolis” no ASV pilsētas Mineapoles -, pretošanās padomju režīmam nebija tās sākotnējā iecere, tomēr grupas mūzika kļuva par pirmās atklātās PSRS revolūcijas muzikālo pavadījumu. Tādēļ varas pārstāvji divas reizes aizliedza „Pērkona” uzstāšanos, draudēja dalībniekiem un mēģināja padzīt grupas līderi no Padomju savienības. Arī „Pērkona” fani tika vajāti, bet, jo stiprāk režīms pūlējās apklusināt „Pērkonu”, jo spēcīgāk tas grandēja.

„80.gadu beigās Latvijā pieauga neatkarības alkas, kas pārauga revolūcijā – Tautas atmodā. 1991.gadā Maskava protestētāju apspiešanai iesūtīja kaujiniekus. Bailēs no plašākas karadarbības latvieši no tautas stājās cilvēku mūrī ap trauslākajiem mērķiem, tā uzsākot par „barikādēm” dēvēto pretimstāvēšanu. Tolaik „Pērkons” pieskandināja barikādes dienu un nakti, tā stiprinot savu brāļu un māsu garu. Pēc trīspadsmit dienām un trīspadsmit nāvēm Maskava atkāpās. Tālākais ir ierakstīts starptautiskajā mūzikas vēsturē. Mihails Gorbačovs ir teicis, ka Padomju savienības brukšana sākās Baltijas valstīs, un „Pērkona” loma tajā ir būtiska un nenovērtējama,” uzsver filmas veidotāji.

„Spēks, ar kuru pagrīdes pašorganizēšanās uzrunā varu caur mākslu un mūziku, šodien rezonē tikpat stipri kā pirms 30 gadiem,” pauž Korijs Makleods, filmas „Pērkons A VR Rockumentary” radošais direktors un „Fallon” radošais tehnologs. „Tāpēc mēs nolēmām pirmoreiz uzvest šo vēsturisko stāstu uz globālās skatuves, pasaules radošāko un inovatīvāko cilvēku vidū. Gan man pašam, gan visiem firmā „Fallon” ir bijis liels gods veidot šo projektu. Un, tā kā „Pērkona” stāsts ir cieši savijies ar Latvijas atmodas stāstu, rādīt šo filmu Latvijā ir kulminācija mūsu darbam!” uzsver Korijs Makleods, atklājot, ka pirmoreiz ar grupas „Pērkons” daiļradi viņš saskāries teju pirms trīsdesmit gadiem, kad viņa rokās nonāca grupas Hamburgā izdotā plate „Vēl ir laiks: Latvijas roks.”

Gan filmas mūzikā, gan arī pašā „HTC Vive VR” īpaši pielāgotajā pieredzē skaidri jaušams radošums – spēks, kurš bieži kalpojis kā nozīmīgu un pastāvīgu pārmaiņu nesējs. Videostāstu „Pērkons” piestrāvo pirmsinterneta viralitāte, pagrīdes ziņapmaiņa un salasītu radiodetaļu saveidojumi, kurus nu iedzīvina ieskaujoša virtuāla pieredze, kas piedzīvo savu pirmizrādi šogad – vienlaikus ar Latvijas Republikas simtgadi. Filmu kļuvis iespējams izveidot un izrādīt, pateicoties Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonda palīdzībai un Jura Podnieka studijas, US Embassy Riga un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva atbalstam.

Grupas „Pērkons” solists Raimonds Bartaševičs uzsver: „Pērkons. Rockumentary” ir amerikāņu komandas radīta filma, kas ir izveidota virtuālajā realitātē – kā  dokumentālā filma ar sižetu. Tas ir stāsts ir no amerikāņu skatupunkta par Dziesmoto revolūciju un cīņu pret okupāciju. Šajā kino darbā iekļauti gan kadri no Jura Podnieka slavenās dokumentālās filmas „Vai viegli būt jaunam”,  gan  dokumentāli kadri no 80. un 90.gadiem, ir precīzi parādīta situācija, kāda tolaik bija šeit, Latvijā.”

Filmas „Rockumentary. Pērkons VR” pirmizrāde iespējama, pateicoties „Fallon Minneapolis”, aģentūrai „Marcel”, „Publicis Latvia” un vairākām Latvijas kultūrorganizācijām. Uzzināt vairāk par filmu „Rockumentary. Pērkons” un noskatīties tās treileri var šeit: www.fallon.com/perkons

Biļetes uz filmas „Rockumentary. Pērkons. VR” pirmizrādi var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

Par Fallon
„Fallon Worldwide” ir Mineapolē (ASV) bāzēta reklāmas aģentūra, kas pieder „Publicis Communications”, Parīzē bāzētās „Publicis Groupe S.A.” radošo aģentūru kopai. Starp Fallon klientiem ir Arby’s, Comedy Central, Danon, IFC un Big Ten Network. „Fallons Worldwide” ir viens no pasaules atzītākajiem radošajiem uzņēmumiem, kas piedāvā jauna līmeņa idejas pasaules vadošajiem zīmoliem. Vairāk informācijas meklējiet www.fallon.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!