Repere BDM izdod netipisku Ziemassvētku dziesmu

Raksta attēls - Repere BDM izdod netipisku Ziemassvētku dziesmu Publicitātes foto

21.12.2022

Gada gaidītāko svētku priekšvakarā latviešu repere BDM izdevusi Ziemassvētku dziesmu, aicinot izvērtēt komercializācijas diktētos svinēšanas paradumus. Skaņdarbā “Cita dziesma” hip hop māksliniece vedina atcerēties par patiesi nozīmīgo un nepakļauties vispārējam svētku drudzim, kas nereti sagādā vairāk stresa un noguruma, nekā prieka un gandarījuma.

“Šī dziesma ir veltījums visiem tiem, kuriem riebjas bezcerīgi dāvanu meklējumi pārpildītos lielveikalos vai vairāku dienu pavadīšana virtuvē, gatavojot svētku maltīti tikai tāpēc, ka tā ir pieņemts un “tā ir jābūt”. Skriešana, pirkšana, uztraukšanās, lai galu galā vienu vakaru apsēstos pie galda kopā ar saviem mīļajiem, justos aizkaitināts, pārguris un iztukšots, bez prieka par svētkiem. Ar šo dziesmu gribu pateikt tikai to, ka šī Ziemassvētku psihoze ir bezjēdzīga un nav iemesla būt par tās dalībnieku. Ja kādu tas dara laimīgu – labi. Ja ne – atceries, ka mūsu dzīvēs ir daudz svarīgākas lietas un, ja cilvēks ir visu lietu mērs, tad mums katram ir tiesības izlemt par savu “pareizo veidu”, kā svinēt svētkus un vai svinēt vispār,” pauž repere BDM.

“Cita dziesma” tapusi “Prime time records” ierakstu studijā. Dziesmu miksējis un māsterējis Jānis Šmēdiņš jeb Fakts. Dziesmas mūzikas autors ir producents Aron Lorenzo (The Beat Kitchen). Dziesma klausītājiem pieejama Youtube, kā arī populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify.

  

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!