Portālā "Ņem droši!" atradīsi legāla satura mūziku, e-grāmatas, videospēles un cita veida digitālo saturu

Raksta attēls - Portālā "Ņem droši!" atradīsi legāla satura mūziku, e-grāmatas, videospēles un cita veida digitālo saturu Foto: pexels.com

06.11.2016 / Parmuziku.lv

Kultūras ministrija sadarbībā ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju (EUIPO) ir izveidojusi interneta portālu "Ņem droši!” (www.nemdrosi.lv), kurā iespējams viegli un ātri meklēt likumīgi izplatītu saturu, nodrošinot vienotu piekļuvi Latvijā pieejamām legāla satura mājaslapām, informē Kultūras ministrija.

Legāla satura – mūzikas, filmu, e-grāmatu, videospēļu – meklēšana tiešsaistē var būt sarežģīta. Bieži mājaslapas, kurās ievietots nelegāls saturs, izskatās ļoti līdzīgas legālajām mājaslapām, tāpēc ir grūti saskatīt atšķirības starp to, kas tiek piedāvāts likumīgi un kas ne. EUIPO pētījumi liecina, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura vietnes.

Portālā "Ņem droši!” (www.nemdrosi.lv) var atrast mājaslapas, kurās tiešsaistē tiek piedāvāts digitālais saturs (mūzika, filmas un televīzija, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides) un kuras atbilstoši Kultūras ministrijas noteiktajiem kritērijiem var tikt uzskatītas par legālām. Tas, ka kāda mājaslapa, kura piedāvā piekļuvi digitālajam saturam, nav norādīta portālā "Ņem droši!”, vēl nenozīmē, ka tā ir nelegāla. Kultūras ministrijai vienkārši var vēl nebūt informācijas par šo mājaslapu vai tās īpašnieki var nevēlēties to norādīt portālā.

Portāls "Ņem droši!” arī sniedz pārskatu par legālā satura pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Portālā atrodama gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem noderīga informācija, tostarp arī statistika.

Kultūras ministrija aicina iedzīvotājus piedalīties portāla uzlabošanā, nosūtot informāciju par mājaslapām, kuras varētu norādīt portālā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!