Postfolkloras grupa “Dārdi” aicina uz albuma prezentācijas koncertu

Raksta attēls - Postfolkloras grupa “Dārdi” aicina uz albuma prezentācijas koncertu Publicitātes foto

06.11.2019

Ceturtdien, 7. novembrī, Rīgas Valmiermuižas alus vēstniecībā notiks postfolkloras grupas “Dārdi” jaunā albuma “Stipri Vārdi” prezentācijas koncerts. Albumā tiek izmantoti gadu simteņos vairākkārt izskanējuši tautas dziesmu vārdi, tā simboliski veidojot atsauci uz jaunā albuma nosaukumu.

„Tur ir mūsu visu stāsts, kopā piedzīvots un katram atsevišķi sevī iznests. Esam bijuši bezbēdīgi, dauzonīgi, jauni un pavisam jauni, esam šo to atklājuši, pieredzējuši, secinājuši, esam ieraudzījuši tālāk un sapratuši kaut ko mazliet vairāk. Esam auguši kā pupu ziedi pret debesīm, tiekdamies pēc gaismas, nemitīgas attīstības un piepildījuma. Liekas, nupat nobriedušas pirmās pākstis un beidzot arī paši varam ko zemē sēt,” stāsta grupas pārstāve Aisma Valtere.  

Albuma prezentācijas koncerts sāksies plkst. 19.00, Valmiermuižas alus vēstniecībā Rīgā, Aristida Briāna ielā 9a. Ieeja bez maksas.

Gupa “Dārdi” ir dibināta 2011.gadā, Rīgā. Savā radošajā darbībā pārstāv postfolkloras žanru, grupas sastāvā muzicē astoņi mūziķi. Aisma Valtere ar vokālu, Iluta Zvaigznekalne ar vokālu, Pēteris Narubins ar ģitāru, mandolīnu un vokālu, Jānis Ausmints Vītols ar čellu, ģitāru un vokālu, Toms Valmiers ar kontrabasu un vokālu, Rihards Valters ar kokli, perkusijām un vokālu un Kalvis Vītols ar celma bungām, perkusijām, dūdām, stabulēm un vokālu. Teju visi dalībnieki latviešu folkloras kustībā iesaistīti kopš mazotnes. Jau kopš agriem bērnības gadiem bijuši folkloras un danču kopu dalībnieki (f.k. “Pērlis”, f.k. “Airi”, folkloras un deju kopa “Dandari”), kā arī, kā pa paši uzsver, ir uzauguši ģimenēs, kas kopj un godā tautas tradīcijas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!