Piesakies BILDĒM!

Raksta attēls - Piesakies BILDĒM!

07.09.2018 / Parmuziku.lv

Rīgas Kongresu namā 30. novembrī mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2018” ietvaros notiks koncerts, kurā festivāla rīkotājs “BILŽU BIROJS” aicina uzstāties jaunās, mazpazīstamās, “BILDĒS” vēl nestartējušās mūzikas grupas kopprojektos ar kādu Latvijā jau pazīstamu mūziķi.

Šāds kopprojektu koncerts pirmo reizi notika 2001. gadā un šobrīd jau kļuvis par neatņemamu festivāla daļu. Koncertam raksturīgi jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti, radoši un izdomas bagāti priekšnesumi. Šajā koncertā jaunajiem mūziķiem tiks dota iespēja atskaņot divas dziesmas. Viena no tām ir jauno izpildītāju oriģināldziesma, otra — jaunā aranžējumā veidota kāda “BILŽU” veterāna dziesma, ar kuru kopā to arī izpilda.

Piedalīšanās festivālā jaunajiem mūziķiem sniedz iespēju uzstāties uz “LIELĀS” skatuves, kas aprīkota ar profesionālu skaņas un gaismas tehniku. Tā kā pasākumam uzmanību pievērš arī mediju žurnālisti un pieredzējuši fotogrāfi, grupas iegūst publicitāti. Jaunajiem izpildītājiem kopīgais mēģinājumu process un uzstāšanās festivālā kopā ar populāriem mūziķiem ir ne tikai izaicinājums, bet arī aizraujošs piedzīvojums. Nereti pēc veiksmīga kopprojekta izveides jaunie mūziķi un “BILŽU” veterāni kļūst par sadarbības partneriem un kopīgi uzstājas arī citos pasākumos vai, piemēram, ieraksta dziesmu un uzfilmē videoklipu.

Iepriekšējos gados “BILŽU” Jauno grupu koncertā sevi ļoti veiksmīgi pieteica šādi kopprojekti: 2001. g. — DZELZS VILKS & Alis P u.c.; 2002. g. — PUTNU BALLE & Mārtiņš Freimanis, RE:PUBLIC & Ingus Ulmanis, Zane Dombrovska & Kārlis Lācis u.c.; 2003. g. — HOSPITĀĻU IELA & Roberts Gobziņš u.c., 2006. g. — FAME & Intars Busulis u.c.; 2007. g. — SOUL E-MOTION & Viktors Lapčenoks u.c.; 2008. g. — CAMILLAS & Lauris Reiniks, Miks Dukurs & Aisha u.c.; 2010. g. — AR BASĀM KĀJĀM & Marts Kristiāns Kalniņš u.c.; 2012. g. — PŪĶA GARS & Ieva Akuratere, VECPILSĒTAS DZIEDĀTĀJI & Juris Kaukulis; 2013. g. — KUMOSIŅŠ & Uldis Marhilevičs, 45.VSK. & Ralfs Eilands, 2015. g. — THE LOUDSTONES & Raimonds Bartaševičs u.c.; 2016. g. — JAUDA & Jānis Bukums, BEKARS & Ikars Ruņģis u.c.; 2017. g. — LUREAWAY & Gvido Linga u.c.

Īpaši gaidām pieteikumus no grupām, kuru sastāvā ir Rīgas skolēni un studenti!

Informāciju par pieteikšanos var atrast festivāla mājaslapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!