Pašmāju grupa Rahu The Fool lūdz atbalstu dubultalbuma izdošanā

Raksta attēls - Pašmāju grupa Rahu The Fool lūdz atbalstu dubultalbuma izdošanā Publicitātes foto

07.11.2018 / Parmuziku.lv

Lai vairāk kā divus gadus tapušais debijas albums jau pavisam drīz nonāktu pie klausītājiem, muzikālā apvienība “Rahu The Fool” lūdz atbalstu tā izdošanas izmaksu segšanai. Starp albuma skanējuma iedvesmotājiem ir tādi mūziķi kā Brāļi Laivinieki, Edgars Liepiņš, Imants Kalniņš, “Blind Boy Fuller” un “Memphis Jug Band”, savukārt viesmākslinieka lomā ir iejuties profesionālais skeitbordists Madars Apse.

“Lai gan dziedam i’ par saimniekdēliem kam nav rente jāmaksā, i’ par bagātniekiem kas ēd cepešus ik dienas — mūsu cepetis ir jaunais albums, kurš ir veltīts tautiešiem, un kuru ar vienu piegājienu nevarēs tā ņemt un nožļambāt. Divu gadu ilgais darbs ierakstu studijā nu jau tuvojas finiša taisnei. Bet, lai to cepeti dabon’ pasniegt, aicinām tautiešus līdzdarboties vienam feinam mūzikas albumam,” stāsta Jāzeps Podnieks, kurš grupā spēlē veļas dēli.

Dubultalbums, kas ir ar debijas albums, ir grupas nosaukuma vārdā – “Rahu The Fool”. Pirmā kompaktdiska “RAHU” saturs ir latviešu ziņģes, kaimiņtautu dejas, tautasdziesmas, jūrnieku dziesmas un skaņdarbi no Rolanda Kalniņa 1967. gada mākslas filmas “Elpojiet Dziļi”. Otrais kompaktdisks “THE FOOL” sastāvēs no tradicionālā džeza, Misisipi blūza un rietumu folkmūzikas. Katrā diskā ir 14 skaņdarbi, kuru starpā ir gan oriģinālkompozīcijas, gan kaveri, gan arī tautas mūzikas aranžējumi. Kopā albumā ir 28 skaņdarbi. 

Albalstu albuma miksēšanas un māsterēšanas, kā arī albuma prezentācijas koncertam var sniegt šeit.

Grupa "Rahu the Fool" ir 2016. gadā izveidota “nabagu blūza” apvienība, kas spēlē mūziku dažādos pagājušā gadsimta 20. – 50. gadu mūzikas stilos, kurus vieno mūsu vecvecāku stāsti par jaunību, karu, mīlestību, jūrām un citām dēkām. Grupas sastāvā spēlē Pēteris Narubins, Jāzeps Podnieks, Lauma Bērza, Evita Bambāne un Benijs (Benny) Zeltkalis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!