Pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš konkursam „Ineses Galantes talanti 2018”

Raksta attēls - Pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš konkursam „Ineses Galantes talanti 2018” Publicitātes foto

23.03.2018 / Parmuziku.lv

Šopavasar Latvijā notiek piektais, jubilejas klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkurss „Ineses Galantes talanti”. Piedalīšanās konkursā ir bez maksas, pieteikumu var iesniegt visi interesenti, neatkarīgi no vecuma.

Organizatori ar prieku paziņo, ka muzikālo pieteikumu iesniegšanas termiņš ir pagarināts par nedēļu: tie, kuri vēl nav paspējuši iesūtīt video, to var izdarīt līdz 25.martam. Plašāka informācija ir lasāma projekta oficiālajā interneta vietnē www.inesesgalantestalanti.lv.

Konkurss katru gadu atklāj Latvijai un pasaulei spilgtus un talantīgus māksliniekus, daudzi no tiem jau ir iekarojuši lielo skatuvi un guvuši neskaitāmas uzvaras starptautiska līmeņa pasākumos. Līdztekus visām balvām piedalīšanās prestižā konkursā jaunajiem māksliniekiem sniedz vērtīgu profesionālo pieredzi, sastrādājoties ar atzītiem mūziķiem, atklāj tālākas radošās izaugsmes iespējas un var kļūt par iesākumu lielākiem panākumiem. Ar saviem iespaidiem par piedalīšanos konkursā dalās iepriekšējo gadu laureāti.

Vokāliste Marlēna Keine, 2016.gada konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāte”, tagad Latvijas Nacionālās operas soliste: „Konkurss man sniedza milzīgu gandarījumu par padarīto darbu. Žūrijas augstais novērtējums spārnoja un sniedza papildu pārliecību, kuras man kā jaunai māksliniecei tobrīd trūka. Turklāt man bija liels gods personīgi iepazīties ar konkursa patronesi Inesi Galanti. Ikviens viņas padoms ir zelta vērts.”

Pianists Daumants Liepiņš, 2014.gada laureāts, par svarīgāko priekšrocību uzskata motivāciju attīstīties un iespējas nokļūt uz lielās mūzikas skatuves: „Pieredze, kuru guvu konkursa laikā, man kļuva par nopietnu iemeslu pilnveidoties – sapratu, ka Latvijā ir daudz muzikālu talantu un es vēlos kļūt par šīs kultūras daļu. Sāku cītīgāk vingrināties, un rezultāti bija iepriecinoši. Pērn ieguvu 1.vietu starptautiskā mūzikas konkursā Zviedrijā, kā arī kļuvu par Mančestrā notiekošā pianistu konkursa laureātu.” Tāpat Daumants 2016.gadā saņēma Lielo mūzikas balvu – Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – kategorijā „Gada jaunais mākslinieks”.

Konkursa „Ineses Galantes talanti” 2015.gada laureāte, koklētāja Līga Griķe uzsvēra fonda finanšu atbalsta nozīmi: „Stipendija, ko piešķīra Ineses Galantes fonds un Rietumu bankas labdarības fonds, pusgadu sedza izdevumus par mana mūzikas instrumenta uzturēšanu. Man kā jaunai māksliniecei tas bija ļoti svarīgi!”

Līdztekus naudas balvām un organizatoru stipendijām, laureāti saņems vērtīgas balvas no konkursa partneriem, piemēram, iespēju spēlēt uz itāļu meistara Gaetāno Paresci vijoles (1940.g.), ko sniedz Pētera Avena fonds „Paaudze”. 2015.gadā šādu unikālu iespēju ieguva konkursa uzvarētāja Sandra Seržāne.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!