Normunda Rutuļa koncertu ASV pabojājis kāds vietējais latviešu sirmgalvis

Raksta attēls - Normunda Rutuļa koncertu ASV pabojājis kāds vietējais latviešu sirmgalvis Publicitātes foto

05.09.2016

Viens no šarmantākajiem pašmāju popdziedātājiem Normunds Rutulis atbild uz jaunas mūsu mini-anketas jautājumiem.

Noskaidrojām, ka pirmos soļus mūzikā viņš veicis uz Ādažu kultūras nama skatuves, patīkamu zosādu Normundam izraisījusi dziesma par Latvijas karogu, kopīgu albumu viņš gribētu ierakstīt kopā ar zviedru kantrī dziedātāju, kādu koncertu ASV krietni pabojājis kāds vietējais latvju sirmgalvis, bet pašmāju mūzikas nākotne Normundam rādās visnotaļ gaišās krāsās.  

Kad pirmoreiz saprati, ka vēlies kļūt par mūziķi, un kādi bija pirmie soļi, lai to tiešām izdarītu?

Tāda īpaša vēlme kļūt par mūziķi nekad nav bijusi. Tas noticis pats no sevis, sakrītot apstākļiem un vēlmei būt mūzikā iekšā. Pirmie apzinātie soļi mūzikā sperti uz Ādažu kultūras nama skatuves 13 gadu vecumā. Uz Gunāra Freidenfelda jautājumu: “Ko vēlies spēlēt?”, atbildēju: “Bungas!” Nepratu neko, taču mērķtiecības man nekad nav trūcis. Tā arī uzsāku izmantot savu balsi tajā pašā grupā, spēlējot gan bungas, gan dziedot.

Kura bija pirmā dziesma, kas tev izraisīja patīkamu zosādu? Kas tajā bija tik īpašs?

Laikam “Karogs” ar Edvarta Virzas dzeju. To kopā ar draugu, basģitāristu (tagad operdziedātāju) Guntaru Vētru sacerējām kopā. Patriotiska balāde, kuru “Zvaigžņu zagļi” atskaņoja Ādažu kompartijas svinīgajā pasākumā īsu brīdi pirms PSRS sabrukšanas. Dziedāt par sarkanbaltisarkano karogu bija riskanti, un tomēr tik aizkustinoši.

Ar kuru Latvijā vai pasaulē zināmu mūziķi tu vēlētos kopā ierakstīt albumu un kāpēc?

Hmm… Nemaz nav tik viegli atbildēt. Ar Raimondu Paulu man ir pieci lielformāta darbi. Šis sapnis tā kā būtu realizēts! Nu, ja tēmējam tālāk, tad no reālākajiem varētu būt Zviedrijas kantrī dziedātāja Jill Johnson. Kāpēc? Man ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Upsalas džezmeņiem, īpaši Hans Antehed, un sadarbība ar Jill šķiet kaut cik reāla.

Kas ir dīvainākais, ko esi piedzīvojis kādā savā koncertā?

Pirms 12 gadiem, kad pirmo reizi koncertēju pa ASV, vienā no koncertiem, kas notika New York Yonkers baznīcā, vietējais latviešu sirmgalvis izrādīja savu pretimnākšanu, piekrizdams pastrādāt pie fonogrammu atskaņošanas. Viņš nolēma, ka pēc katras dziesmas potenciometrs ir jānogriež līdz nullei. Tā, lai nav nekādu skaņu. Pirmkārt, katrai dziesmai viņš izveidoja fade out un līdz ar to arī fade in. Bet dažām dziesmām, kurām intro nemaz nav, pirmais sitiens tādā veidā tika nozagts un sākt dziedāt pareizajā vietā bija tiiiik grūti. Turklāt, lokālā skaņas sistēma nebija pārinstalēta kopš 1965. gada. Tas bija briesmīgi…

Kas nākotnē notiks ar latviešu mūziku?

Mēs jau tagad elpojam vienā ritmā ar pasauli. Nākotne rādās vēl labāka. Lielu soli pretī šim mērķim spērusi JVLMA, izveidojot džeza mūzikas nodaļu un par otru obligāto instrumentu nosaucot bungas. Mums jau tagad ir daudzsološa jauno mūziķu gvarde. Ar dažiem no viņiem man šad un tad sanāk pamuzicēt. Augsta klase! Dziesmu radīšanas ziņā mēs vienmēr esam bijuši ļoti talantīgi. Lai tas tā arī turpinās! Lai pie mums dzimst jauni Max Martin, Jessie J un Ryan Tedder!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!