Noklausies! Rūdolfs Rācenājs publicējis jaunu dziesmu un videoklipu

Raksta attēls - Noklausies! Rūdolfs Rācenājs publicējis jaunu dziesmu un videoklipu Publicitātes foto

20.10.2022

Savu jaunāko singlu “Citi Visumi (Tavos Matos)” publicējis mūziķis Rūdolfs Rācenājs. Dziesmu papildina pašdarināts mūzikas videoklips.

Kā dziesmas galveno iedvesmas avotu mūziķis min dzejnieku Klāvu Elsbergu. ” Šķirstīju Elsberga dzejoļu krājumu un uzdūros fantastiskam dzejolim “Pasaka Pašam”. Tas rezonēja ar mani tik spēcīgi, ka radās vēlme sarakstīt tam klāt mūziku. Tā nu radās šis singls.

Lai sasniegtu vārdiem, manuprāt,  atbilstošāko skanējumu, ļāvos kaudzei eksperimentu. Tā piemēram, pirmo reizi skaņdarbā izmantoju sitāras skaņas un ska, psihedēliskā roka un pat mazliet panka mūzikas elementus. Rezultāts šķiet interesants.” tā par savu skaņdarbu stāsta mūziķis.

Runājot par mūzikas videoklipu, dziesmas autors atklāj, ka tas filmēts izmantojot telefonu, un sākotnēji tika radīts skolas mājasdarba vajadzībām. “Skolotājs uzdeva mājasdarbu - uzfilmēt un samontēt jebkādu videoklipu. Tā, kā uzdevums sakrita ar brīdi, kad tieši strādāju pie dziesmas, izlēmu patīkamo apvienot ar lietderīgo un radīt šo mūzikas klipu. Tehnikas un budžeta trūkuma dēļ videoklips filmēts ar telefona kameru. Savā ziņā, šis ierobežojums klipam piešķir pat sava veida šarmu. Kas sākotnēji bija paredzēts kā mājasdarbs, izvērtās par aizraujošu pieredzi un jaunu singlu.”

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!