Mūziķis Jānis Ruņģis izdevis mūzikas video ar surdotulkojumu

Raksta attēls - Mūziķis Jānis Ruņģis izdevis mūzikas video ar surdotulkojumu

29.09.2022

Mūziķis Jānis Ruņģis laidis klajā jaunu radio singlu “Pīaudzis” no drīzumā gaidāmā albuma “Grādi”. Dziesmai tapis arī izteiksmīgs videoklips, kura pamatelements ir artistisks izdziedātā stāsta surdotulkojums.

Jānis jauno veikumu raksturo kā kodolīgi īsu un trāpīgi sātīgu. “Dziesma ir visnotaļ skaļa, bet daļai sabiedrības pavisam klusa, jo aktrise Jana Ļisova videoklipā iemieso surdotulka spējas, galveno stāstu mums izrādot zīmju valodā,” saka Jānis. Vēl labākai stāsta uztverei papildu Janas surdotulkojumam klipā pievienoti arī sinhronizēti titri. 

“Saņemot piedāvājumu piedalīties dziesmas klipā, mani patiesi iepriecināja Jāņa vēlēšanās izmantot latviešu zīmju valodu kā spilgtu mākslinieciskās izteiksmes līdzekli,” stāsta Jana. “Vairākus gadus esmu mācījusies zīmju valodu, ikdienā to bieži nelietoju, bet redzu šīs valodas potenciālu, kuru būtu vērts realizēt teātra, dejas un vēl citos mākslas projektos.”

“Ticat vai nē, bet dziesma radās divas nedēļas pirms joprojām aktuālā kara sākuma, laikam sajūtot tā brīža Visuma vibrācijas,” piebilst Jānis. Ierakstu viņš iesāka viens pats mājas apstākļos, iedziedot vokālu un iespēlējot ģitāras. Ainārs Majors “AMFO music studio” ierakstīja basģitāru, Jāņa draugs no Apvienotās Karalistes Nick Moss Rogers savā studijā iespēlēja bungas, bet fināla versiju samiksēja ilglaicīgais sadarbības meistars Gatis Zaķis.

Vēl citas Jāņa Ruņģa uztvertās Visuma vibrācijas būs atrodamas viņa jaunajā astoņu kompozīciju albumā “Grādi”, kas tiks pieteikts arī koncertā kultūrtelpā “Tu jau zini Kur” Tallinas ielas kvartālā 20. oktobrī. Koncertā tiks atskaņotas dziesmas arī no iepriekšējiem Jāņa albumiem “Ārpus Prātus” un “Dzīvojumi”, kas abi tika nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”. Minēto statueti gan saņēma vēl viens Jāņa Ruņģa albums “Yggdrasil”.

Jaunais singls “Pīaudzis” noklausāms starptautiskajos mūzikas straumēšanas servisos un labākajās Latvijas radiostacijās, bet tā video arī 4K kvalitātē apskatāms vietnē “YouTube”.

Jaunais singls tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un biedrības “AKKA/LAA” atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!