Mūziķi pulcējas dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” trešajā sesijā

Raksta attēls - Mūziķi pulcējas dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” trešajā sesijā Publicitātes foto: Rolands Rekke

10.10.2018 / Parmuziku.lv

Vakar tika atklāta jau trešā starptautiskās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” sesija, kas pulcē trīsdesmit pašmāju un citu valstu mūziķus, tostarp arī plaši pazīstamus māksliniekus kā Aminata, Aija Andrejeva, Samanta Tīna, DJ Rudd un citus.

“RIGaLIVE” 3. sesija norisinās šonedēļ no otrdienas līdz ceturtdienai – pirmajā dienā norisinājās dalībnieku iepazīšanās, lekcijas un darbnīcas, taču šodien un rīt deviņas komandas, kas katra sastāvēs no trīs līdz četriem mūziķiem – izpildītāja, dziesmu autora un producenta, astoņas stundas intensīvi strādās  pie jaunu dziesmu tapšanas, kas katras dienas noslēgumā tiks prezentētas citām komandām un mūzikas industrijas ekspertu panelim.

Pasākuma galvenā organizatore, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas mūzikas eksports” izpilddirektore, Agnese Cimuška-Rekke par trešo nometni izsakās šādi: “Mūziķi ir pieteikušies ar mērķi radīt materiālu jaunajiem albumiem, kas mūs priecē. Ir ļoti svarīgi, ka šis pasākums jau ir vērsts uz rezultātu, nevis uz izmēģinājumu. Ņemot vērā, ka uz 30 vietām tika iesūtīti vairāk kā 100 pieteikumu, tostarp pretendenti no Japānas, Kanādas un Lietuvas, daudziem nācās atteikt. Šobrīd jau plānojam, kā nākotnē rast iespēju nometnē piedalīties vēl vairāk dalībniekiem.”

Par līdz šim veiksmīgāko “RIGaLIVE” nometnes laikā tapušo dziesmu ir uzskatāma anša un Kristīnes Pāžes  radītā un Kaspara Ansona producētā dziesma “Zemes stunda”, kura nupat YouTube ir sasniegusi miljons skatījumus, un jau vairākus mēnešus atrodas oficiālajā Latvijas digitālo platformu atskaņošanas topa pirmajā vietā. Citu “RIGaLIVE” skaņdarbu vidū atrodas arī dziesmas Aijas Andrejevas un DJ Rudd “Varbūt šodien, varbūt rīt”, kā arī Markus Riva izpildītā dziesma “Fade”, kas iekļauta viņa jauna jaunajā albumā.

Nometnes veterāns, producents Arnis Račinskis stāsta: “Nometnes virsuzdevums ir uzrakstīt dziesmu, ko klausītājs var saukt par savējo, un šī mūziķa spēja to paveikt atšķir amatieri no profesionāļa.” Savukārt Māra Upmane-Holšteine, kas pirmo reizi piedalās “RIGaLIVE” nometnē, ar savām izjūtām dalās šādi: “Šeit ir sapulcējušies censoņi ar dažādām spējām un interesēm, un domāju, ka rezultāts būs ļoti krāsains. Foršākais šajā nometnē ir tas, ka tā ir sava veida saspēle. Ir jāmāk izkāpt no savas komforta zonas, kas vienmēr ir labs izaicinājums.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!