Mārcis Auziņš izveidojis ģitāras aranžijas latviešu tautas dziesmām

Raksta attēls - Mārcis Auziņš izveidojis ģitāras aranžijas latviešu tautas dziesmām Publicitātes foto

22.07.2022

Jūlija sākumā virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš devās uz starptautisko ģitāristu nometni “Tuscany Guitar Camp 2022”, lai papildinātu zināšanas un dalītos solo žanra pieredzē ar ģitāristiem no piecām pasaules valstīm. Nometnes laikā tapusi arī īpaša solo ģitāras aranžija latviešu tautas dziesmām.

Prestižā “Tuscany Guitar Camp” nometne norisinājās ceturto reizi gleznainajā Itālijas reģionā Toskānā, Rigomagno ciematā. Itālija ir viens no ģitāras soložanra (fingerstyle, thumbpicking) centriem Eiropā - tieši šeit mīt tādi ģitāristi kā Andreas Valeri, Luca Stricagnoli, kuri jau izveidojuši  veiksmīgas starptautiskas karjeras un sasnieguši  augstu un pasaules mērogā konkurētspējīgu līmeni konkrētajā žanrā.

“Man ir patiess prieks, ka varēju būt viens no 15 ģitāristiem, kuri tika uzņemti nometnē un tādējādi iegūt zināmu objektivitāti par žanrā notiekošo Eiropas kontekstā. Protams, bija prieks saņemt arī atzinīgus vārdus gan par ģitārspēli, gan aranžijām, bet galvenais, ka šī nometne būs lieliska motivācija turpināt strādāt un attīstīt savu ģitārspēli un solo programmu līdz jauniem augstumiem, priecējot cilvēkus Latvijā un arīdzan ārpus tās”, tā Mārcis.

Nometnes laikā tapis divu latviešu tautasdziesmu – “Caur sidraba birzi gāju” un “Āvu, āvu baltas kājas” virknējums uz īpašas hibrīdģitāras – ģitāras, kas apvienota ar kokli.

 

Tuvākie Mārča solo koncerti Latvijā: 

23.07. – Lielkrūzes

05.08. - Ropaži

20.08. – Plieņciems

26.08. – Jaunjelgava, Vecpilsētas parks

27.08. - Jaunpiebalgas baznīca

27.08. – Akustika, Valmiera

09.09. – Kārklu muiža, Jelgava

10.09. - Mazmežotnes muiža

14.10. - Mālpils muiža

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!