Līgai Rīderei pirmā dziesma un video

Raksta attēls - Līgai Rīderei pirmā dziesma un video Publicitātes foto

07.09.2018 / Parmuziku.lv

Līgas Rīderes vārds īpašus komentārus neprasa – skatītāju tik iecienītā TV šova “X Faktors” fināliste, 2.vietas ieguvēja, ikdienā veterinārārste, divu bērniņu mamma un sieva. Pēc šova ilgāku laiku padzīvojusi sev, lai atkal atrastu savu ceļu mūzikā. Šodien Līga Rīdere Jūsu rokās nodod viņas pirmo dziesmu un video “Ja Tu mīli”.

Mans bērnības sapnis, par to, kas es varētu būt, kad izaugtu liela, bija kļūt par dziedātāju. Es ilgi un daudz sapņoju, bet nekad, pa īstam, nebiju sev noticējusi. Brīdī, kad sev notici - sapņi sāk piepildīties!

saka Līga Rīdere, kas ir lauksaimniecības dzīvnieku veterinārārste. Beigusi Aizkraukles Pētera Barisona mūzikas skolas kora un kokles klasi. Kā soliste pirmo reizi uz skatuves kāpa 2005.gadā Aizkraukles novada ģimnāzijas 10.klasē, kur piedalījās skolas talantu konkursā. 2007.gadā piedalījās un dziedāja 6.Latvijas Radio jauno izpildītāju konkursā “Jaunās Zvaigznes” finālā, tai pat gadā Līga uzsāka studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Veterinārmedicīnas fakultātē. Tajā mirklī profesijas iegūšana Līgai bija svarīgāka par dziedāšanu. 2013.gadā Līga absolvēja LLU VMF un sāka strādāt par pašnodarbināto lauksaimniecības dzīvnieku veterinārārstu. Lai atsāktu dziedāšanu, Ziemassvētkos pievienojās Jauniešu ansamblim “Cum laudem Deo”. 2015. gada oktobrī Līgai piedzima pirmdzimtais dēls Regnārs, bet 2017. gada jūlijā Līgai piedzima otrs dēls Einars. Esot Einara gaidībās, Līga nolēma ļauties iespējai piepildīt sapni - kļūt par dziedātāju, un pieteicās XFaktors Latvija atlasē. Līga, kā jaunā dziedātāja, plašākai publikai, kļuva pazīstama tieši 2017.gadā, XFaktors Latvija pirmajā sezonā, kurā kļuva par superfinālisti un ieguva 2. vietu.

Šovam beidzoties Līga paņēma mazu muzikālo pauzi, lai apkopotu savas domas, sajūtas, emocijas, kuras Līga nesen sākusi pierakstīt, lai pavisam drīz izdotu savu pirmo solo albumu. Līgas pirmā oficiālā dziesma “Ja Tu mīli” ir kā mazs albuma priekšvēstnesis. Dziesmas mūzikas un vārdu autors ir Vitholds Smolders. Dziesmas producenti - Vitholds Smolders, Ritvars Štreibers, Klāvs Skujiņš. Dziesmas ieraksta, miksa un māstera producents ir Kārlis Šteinmanis. Dzīvos instrumentus iespēlēja paši dziesmas producenti - Klāvs Skujiņš (bungas), Ritvars Šteibers (ģitāra un akustiskā ģitāra), bet bass - Artūrs Gruzdiņš.

Dziesmai “Ja Tu mīli” ir tapis arī video, kurā Līga ielikusi visus savu sirdi un pašreizējās dzīves pārdomas. ”..Manuprāt, cilvēkam nav paredzēts būt vientuļniekam un dzīves klejotājam. Mēs alkstam pēc mīlestības, piederības, sapratnes un brīvības. Manuprāt, Brīvība ir šīs dziesmas atslēgas vārds. Jo tikai tad, kad mēs nemānām paši sevi un mūs pieņem tādus, kādi mēs patiesi esam, mēs saskaramies ar Mīlestību. Tādēļ atveramies pasaulei, pieņemam sevi un citus tādus, kādi tie ir, un ļaujam Mīlestībai darboties!..” piebilst Līga Rīdere.

Dziesma video tapis tā saucamajā zirgu stallī „Zirgzandales”, brīvā dabā, pļavās, kas Līgai ir ļoti tuvas, jo arī pašai Līgai mājās ir savas zirgs. Video veidotāja ir jaunā un talantīgā Elīza Ella Dumpe. Par vizuālo tēlu rūpējās Mārīte Keiša. Aksesuāri no talantīgās Lienes Zeilišas un Meimelin. Dziesmas un video izdevēji: Communication ART.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!