Lielās mūzikas balvas 2018 laureāti

Raksta attēls - Lielās mūzikas balvas 2018 laureāti Foto: Didzis Grodzs

06.03.2019 / Parmuziku.lv

2019. gada 5. martā Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2018 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās.

Kategorijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma dziedātāja Maija Krīgena.

Kategorijā “Gada koncerts”  laureāts ir Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts “Dzimuši Latvijā”, kas notika 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē – solisti Miks Akots, Daniils Bulajevs, Kalvis Kalniņš, Kristīne Opolais, Vineta Sareika un Ksenija Sidorova, Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris un diriģents Ainārs Rubiķis. Rīkotājs – “Latvijas Koncerti”.

Kategorijā “Gada jaundarbs” Lielo mūzikas balvu 2018 saņēma Georgs Pelēcis par skaņdarbu - Septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm “Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā”, kura pirmatskaņojums notika 11. augustā Mazajā Mežotnes pilī – Evija Martinsone, Guntis Kuzma un Agnese Egliņa

 “Par izcilu sniegumu gada garumā”  sudraba statuete nonāca pie Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga.

Kategorijā “Gada uzvedums” laureāts ir koncertuzvedums “Zemgales gredzens”, diriģents Sigvards Kļava, režisors Roberts Rubīns. Rīkotājs – “Latvijas Koncerti”.

“Par izcilu darbu anasamblī” laureāta godā tika klarnetists Jānis Tretjuks.

“Par izcilu interpretāciju” Lielo mūzikas balvu 2018 saņēma klarnetists un diriģents Guntis Kuzma par Ādolfa Skultes Piektās simfonijas atskaņojumu 20. janvārī Lielajā ģildē (kopā ar LNSO) un solopartiju Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncertā, kas notika 5. maijā Latgales vēstniecībā GORS (kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē).

Kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”  laureāte ir klarnetiste Anna Gāgane.

Publikas simpātijas balvas ieguvējs tika noskaidrots balsojumā portālā DELFI. Visvairāk punktu ieguva LMB 2018 kategorijas “Gada uzvedums” nominants - koncertizstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, diriģents Jānis Liepiņš, režisors Viesturs Kairišs.

LMB 2018 žūrijas locekļi: žūrijas priekšsēdētāja, LR 3 “Klasika” programmu vadītāja - Ilze Medne; diriģents, mūzikas pedagogs – Jānis Erenštreits; muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītāja – Ieva Rozenbaha; muzikoloģe, izdevniecības “Musica Baltica” direktore – Solvita Sējāne; muzikoloģe, nodibinājuma “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” valdes priekšsēdētāja – Sandra Zanberga; pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors – Ventis Zilberts; muzikologs, žurnālists, publicists – Armands Znotiņš.

 Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. LMB organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!