Latvijas Simtgades jauniešu orķestris uzsāk darbību

Raksta attēls - Latvijas Simtgades jauniešu orķestris uzsāk darbību Foto: Inese Kalniņa

26.03.2018 / Parmuziku.lv

Latvijas Simtgades jauniešu orķestris, kas tika izveidots atlases konkursā, 24. martā diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā ir sācis mēģinājumus - meistarklases unikālam koncertam “Dzimuši Latvijā”.

Koncerts notiks 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē, kur orķestris uzstāsies kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem -  Kristīni Opolais, Kseniju Sidorovu, Vinetu Sareiku. Katrs no šiem māksliniekiem sniegs priekšnesumu kopā ar daudzsološu jauno mūziķi – Kalvi Kalniņu, Miku Akotu un Daniilu Bulajevu.

Latvijas Simtgades jauniešu orķestra sastāvā spēlēs 70 jaunie mūziķi 13 līdz 19 gadu vecumā. Meistarklases notiks reizi mēnesī nedēļas nogalēs. Orķestra mūziķus grupu darbos profesionāli pilnveidos koncertmeistari, kuri kopā ar jaunajiem māksliniekiem spēlēs koncertā.

24. jūlija koncerta “Dzimuši Latvijā” programmā dzirdēsim Astora Pjacollas “Adios Nonino”, Dmitrija Šostakoviča “Valsi”, Volfganga Amadeja Mocarta "La ci darem" no operas "Dons Žuāns", Morisa Ravēla “Čigānieti” un citus skaņdarbus.  Pie diriģenta pults stāsies Ainārs Rubiķis.

Muzikālā piedzīvojuma spilgtākos brīžus iemūžinās Latvijas Televīzija. Koncertu tiešraidē translēs Latvijas Radio 3 “Klasika”.

„Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.”

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!