Latvijas nozīmīgākās dziesmas apvienotas dāvanā Latvijai – garākajā digitālajā kopdziesmā

Raksta attēls - Latvijas nozīmīgākās dziesmas apvienotas dāvanā Latvijai – garākajā digitālajā kopdziesmā Publicitātes foto

16.10.2018 / Parmuziku.lv

Atzīmējot Latvijas simtgadi un aicinot tautu to svinēt kopīgi, zīmols Elektrum izveidojis digitālu mūzikas platformu „Izdziedam 100”, kur ietvertas vairāk nekā 260 Latvijas vēsturē nozīmīgākās un iemīļotākās dziesmas. Dziesmu atlasi veikuši muzikologi Juris Vaivods un Daiga Mazvērsīte, savukārt muzikālo pavadījumu katrai dziesmai veidojis Aigars Grāvers ar kolēģiem studijā.

„Man ir jau bijusi pieredze sastādīt dažādus dziesmu krājumus, bet šajā valsts simtgadei veltītajā projektā gribējās izvirzīt citu mērķi – izdziedāt Latvijas vēsturi, akcentējot tās nozīmīgākos notikumus un caur mūzikas prizmu vēlreiz mēģināt tos izdzīvot, jo atlasītās dziesmas ir bijušas ļoti būtiskas vienā vai citā vēstures notikumu pagriezienā,” par projektu stāsta Juris Vaivods. Viņš projektā iesaistīja arī Aigaru Grāveru, kurš atzīst – sākumā pat nav apjautis, cik zīmīgam pasākumam piekritis: „Darba apjoms šajā projektā ir tik iespaidīgs, kā man vēl nekad dzīvē! Ik mēnesi jānodod dziesmas teju divu albumu apjomā,” teic Aigars Grāvers.

Dziesmas apkopotas un vietnei Izdziedam100.lv pievienotas pa desmitgadēm, tā izstāstot mūsu valsts vēsturi caur dziesmām. Sākot no skaņdarbiem, kas tapuši vai spilgti raksturo 1910.–1919. gada notikumus līdz pat mūsdienu iemīļotākajiem hitiem – tie visi apvienoti platformā, sniedzot ikvienam latvietim iespēju dāvāt savu balsi Latvijai. Katrai dziesmai pievienots oriģinālais izpildījums, vārdi, notis un muzikālais pavadījums, kā arī vēsturisks apraksts.

Jau teju 100 000 latviešu, tai skaitā ārpus Latvijas dzīvojošie, ir iedziedājuši kādu no dziesmām, tādējādi savu balsi pievienojot platformā topošajai, iespējams, pasaulē garākajai digitālajai kopdziesmai. Savu dziedājumu ikviens ir aicināts pievienot vēl līdz 21. novembrim, kad platforma ar visu tajā ietverto saturu tiks dāvāta Latvijas Nacionālajai bibliotēkai kā simboliska tautas dāvana valstij simtgadē.

Elektrum aicina iesaistīties ikvienu, tādējādi atstājot liecību par šo zīmīgo laiku arī nākamajām paaudzēm – visas iedziedātās dziesmas tiks pievienotas bibliotēkas digitālajai krātuvei, tā sniedzot iespēju tās atrast un noklausīties arī tālā nākotnē. Projektā jau iesaistījušies un savu dziedājumu dāvājuši Renārs Kaupers, Dons, Aminata un Aija Andrejeva, ierakstot dziesmu „Pūt, vējiņi”, Tautas tradīciju kopa „Budēļi”, iedziedot spēka dziesmu „Lai bij'; vārdi, kam bij'; vārdi”, Liene Šomase, Vita Baļčunaite, Ilona Bagele, Olga Dreģe, Ģirts Ķesteris, Gints Andžāns, Normunds Laizāns, Ērika Eglija, Gints Grāvelis, Edgars Pujāts, Artūrs Skrastiņš, Maija Doveika, Gundars Grasbergs, Kristaps Rasims, Sarmīte Rubule, Varis Vētra, Rēzija Kalniņa, Madara Botmane, Jānis Paukštello, Ieva Segliņa, Mārtiņš Egliens, kā arī Miks Galvanovskis un daudzi citi, tā kļūstot par projekta „Izdziedam 100” idejas vēstnešiem. Projekta patroni: Kultūras ministre Dace Melbārde, Maestro Raimonds Pauls un Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītājs Andris Vilks.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!