“Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) svin 20 gadu jubileju

Raksta attēls - “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) svin 20 gadu jubileju

15.08.2019

“Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA), kas Latvijā veic pašmāju un ārvalstu mūzikas ierakstu izpildītāju un producentu mantisko tiesību kolektīvo pārvaldījumu, šovasar svin 20. pastāvēšanas gadadienu. Līdz ar svinībām, LaIPA saviem sadarbības partneriem sagatavojusi jauna dizaina uzlīmi “Mēs Par Mūziku!”, kas apliecina, uzņēmuma atbalstu mūziķu radošajam darbam.

LaIPA sadarbības partneri, tostarp viesnīcu, restorānu, sabiedriskās ēdināšanas segments un pārtikas veikalu ķēdes, saņems organizācijas jaunā dizaina uzlīmes. Tās simbolizē saikni starp mūziku un tās pievienoto vērtību uzņēmējdarbībā, nodrošinot klientiem patīkamu un draudzīgu vidi. Uzlīme vienlaikus kalpo kā vēstījums sabiedrībai un apliecina uzņēmuma atbalstu mūziķu radošajam darbam.

Visvairāk izsniegto atļauju ir tirdzniecības nozares uzņēmumiem – 3189, lielākais īpatsvars vērojams Rīgas un Pierīgas reģionā kā arī Kurzemē un Zemgalē. Savukārt ēdināšanas uzņēmumiem ir izsniegtas 1828 atļaujas, izteikti Rīgas, Pierīgas reģionā un Kurzemē. Visās tautsaimniecības nozarēs kopumā, vidēji ik gadu tiek izsniegtas jaunas atļaujas 1200 publiskām vietām.

“Pirms valsts neatkarības iegūšanas, sabiedrībā bija nostabilizējies stereotipisks uzskats, ka kultūra, tostarp mūzika, ir sabiedrības īpašums un par to nav jāmaksā. Lai gan esam pieraduši, ka mūzika skan it visur, nereti aizmirstam, cik liels darbs un resursi ir ieguldīti tās tapšanā. Nu jau tālajā 1999. gadā mūziķi bija tie, kuri savstarpēji sapulcējās un dibināja organizāciju, lai iestātos par savām tiesībām uz godīgu atlīdzību,” par organizāciju stāsta Liena Grīna, LaIPA izpilddirektore.

Kārlis Auzāns, biedrības Padomes priekšsēdētājs: “Pirms 20 gadiem mūziķu tiesības uz godīgu atalgojumu par savu radošo darbu bija idejas līmenī. Atceros dienu, kad sanācām kopā Rīgas Kongresu namā, lai lemtu par biedrības dibināšanu. Mums bija skaidrs mērķis, pārliecība par to, kāpēc izpildītāju un producentu tiesības pārstāvoša organizācija ir nepieciešama. Apzinājāmies, ka mūs sagaida ļoti daudz darba un profesionālu izaicinājumu. Šo 20 gadu laikā ir ieguldīts daudz, lai šodien biedrība būtu stabila un atvērta organizācija, pārstāvot mūziķu tiesības”.

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir starptautiski atzīta kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu mūzikas ierakstu izpildītāji un producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību no mūzikas ierakstu izmantotājiem. Saskaņā ar Autortiesību likumu, LaIPA veic atlīdzības iekasēšanu par muzikālo darbu ierakstu jeb fonogrammu izmantošanu, un nodrošina iekasētās atlīdzības sadali un izmaksas izpildītājiem un fonogrammu producentiem.

LaIPA pārstāv vairāk nekā 2 tūkstošus Latvijas un 3 miljonus ārvalstu izpildītājus un fonogrammu producentus, pamatojoties uz savstarpējiem pārstāvniecības līgumiem, kas noslēgti ar tiesību īpašniekiem un ārvalstu tiesību organizācijām, tajā skaitā arī neatkarīgo fonogrammu producentu un ierakstu kompāniju mantiskās tiesības kā Sony, Warner, Universal un citas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!