Latvijā koncertēs slovēņu neosoula grupa “WCKD NATION”

Raksta attēls - Latvijā koncertēs slovēņu neosoula grupa “WCKD NATION”  Foto: Marko Vidmar

23.03.2019 / Parmuziku.lv

Baltijas tūres ietvaros 23. martā Valmierā Tautas Harmonijas centrā un 30. martā džeza restorānā “Trompete Taproom” uzstāsies grupa “WCKD NATION” no Slovēnijas, kuru mūzikā saplūst popmūzikas, džeza, soulmūzikas un R&B ietekmes.

Astoņu mūziķu lielā grupa “WCKD NATION” savu darbību uzsāka pagājušajā gadā un piedzīvoja tūlītējus panākumus. 2018. gada rudenī “WCKD NATION” izdeva divus singlus “Time” un “Troubles”, kas guva komerciālus panākumus Slovēnijā.  Grupas soliste Maša Buta saka: “Mēs esam draugi, kuri kopā rada un izpilda mūziku. Mēs nevaram pateikt, kādā mūzikas stilā spēlējam. Cilvēki saka, ka tā ir neo-soulmūzika, bet mums labpatiktu saglabāt žanru dažādību. Kas zina, kas mūs iedvesmos nākamais?”

Paralēli tūrei 22. martā “WCKD NATION” nāk klajā ar savu trešo singlu “New Path” – mūsdienīgu R&B. Instrumentāli dziesmas pamatus veido džezs, eksperimentējot ar fanka un hiphopa elementiem, savukārt vokālā līnija ir izturēta mierīgā mūsdienu popmūzikā.

“Mūsu jaunais singls “New Path” stāsta par jauna ceļa meklējumiem pēc tam, kad dzīvē ir bijis grūts periods. Lai kurp arī dotos, pats sev būsi ceļabiedrs. Lai arī nolemj atstāt pagātnē to, kas tevi  padarīja nelaimīgu, dzīve tā vai tā nebūs tikai varavīksne un tauriņi. Dzīvē vienmēr būs kaut kas labs un kaut kas slikts, lai kādu ceļu tu arī neizvēlētos. Bet tieši šīs atšķirības dzīvošanu padara interesantu! ” dziesmas ideju atklāj soliste Maša.

Grupas “WCKD NATION” sastāvā darbojas: Anže Vrabec - taustiņinstrumenti , Žiga Smrdel – bungas, Filip Vadnu – ģitāra, Peter Smrdel – bassģitāra, Maša But – vokāls, Grega Skaza - alta saksafons, Matic Mikola- tenora saksafons, Sandi Štor- trompete, Urška Starovasnik- vokāls.

Baltijas tūres norises vietas un datumi: 

  1. 03 Jazzpilis - Klaipėda (LT)
  2. 03 Jazz Cellar 11 -   Vilnius (LT)
  3. 03 Tautas Harmonijas Centrs -  Valmiera (LV)
  4. 03 Asmeniška Krautuvėlė -   Birštonas (LT)
  5. 03 Tallinn Music Week 2019, Telia City Stage -  Tallinn (EE)
  6. 03 Tallinn Music Week 2019, Intsikurmu Festival Night - Tallinn (EE)
  7. 03 Sandėlis -   Kaunas (LT)
  8. 03 Trompete Taproom -   Riga (LV)

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!