LaIPA padome maina Izglītības un Kultūras atbalsta struktūrvienības fonda nolikumu un aicina nozari uz diskusiju

Raksta attēls - LaIPA padome maina Izglītības un Kultūras atbalsta  struktūrvienības fonda nolikumu un aicina nozari uz diskusiju Foto: Wes Hicks, Unsplash

15.03.2024

Vakar, 14. martā, notikušajā Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes sēdē tika nolemts mainīt LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības fonda (KI fonds) nolikumu, precizējot noteikumus par atbalsta piešķiršanu.

Reaģējot uz diskusijām nozarē un publiski izskanējušo informāciju medijos, LaIPA padome norāda, ka turpmāk no KI fonda nevarēs tikt atbalstīti projekti vai pasākumi ar mērķi gūt peļņu, kā arī pamatlīdzekļu iegāde.

Padome uzsver, ka LaIPA ir bezpeļņas organizācija, kuras statūtos noteiktais mērķis ir nodrošināt izpildītāju un fonogrammu producentu mantisko tiesību aizsardzību un veicināt labvēlīgus apstākļus izpildītāju un fonogrammu producentu radošai darbībai. Līdz ar to individuālu biedru darbības veicināšana, kuras mērķis ir gūt peļņu, ir diskriminējoša LaIPA pārstāvības ietvaros.

LaIPA KI fonda līdzekļi arī turpmāk tiks piešķirti tiem pieteikumu iesniedzējiem, kuru pieteikumi ir vērsti uz nozares attīstību, izglītošanu, konkurētspējas veicināšanu un māksliniecisko jaunradi – projekti, pasākumi vai citas aktivitātes. Projekta pieteikumus, tāpat kā līdz šim, KI fondā varēs iesniegt visi LaIPA biedri, izpildītāji un fonogrammu producenti, atbilstoši nolikumā minētajām atbalsta jomām.

LaIPA padome uzskata, ka kolektīvais finansējums, kas tiek piesaistīts nozares pārstāvošos pasākumos, ir jāiegulda atbildīgi visu LaIPA biedru interesēs. Vienlaikus nodrošinot izdevumu caurskatāmību, ļaujot precīzi izsekot kolektīvā finansējuma izlietojumam.

Vienlaikus LaIPA padome norāda, ka mūzikas ierakstu nozares un neakadēmiskās mūzikas industrijas attīstībai ir nepieciešama sadarbība un kopēju mērķu noteikšana, tostarp – arī organizējot nozari pārstāvošus pasākumus un aktivitātes. Tādēļ LaIPA aicina uz diskusiju nozari, nozares organizācijas, kā arī nozari pārstāvošo ministriju.

LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības fonds darbojas LaIPA un tās biedru interešu realizācijā, atbalstot izpildītāju un fonogrammu producentu izglītojošu, informatīvu un radošu darbību veicinošus pasākumus. 2023. gadā KI fondā saņemti 19 projektu pieteikumi, atbalstīti 7 projekti

Saskaņā ar LaIPA biedru kopsapulces lēmumu, fonda līdzekļu izlietojumu uzrauga Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības komisija.

LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības NOLIKUMS

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!