Krāšņi izskanējis piektais “Jūrmalas festivāls”

Raksta attēls - Krāšņi izskanējis piektais “Jūrmalas festivāls” Publicitātes foto

31.07.2019

No 22. līdz 28. jūlijam ar sešiem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisinājās piektais “Jūrmalas festivāls”, kas šogad pulcēja vairāk nekā 13 000 klausītāju, kļūstot par apmeklētāko akadēmiskās mūzikas festivālu Latvijā.

Festivāla goda mākslinieks operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Ivetu Apkalnu, Vestardu Šimku, Kristīni Balanas, Intaru Busuli, Andželu Gobu, Alisu Zinovjevu, pianistiem Osokiniem, Latvijas Simtgades jauniešu simfonisko orķestri un diriģentu Aināru Rubiķi, kā arī citiem māksliniekiem sniedza klausītājiem neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē.

“Piecu gadu laikā Jūrmalas festivāls kļuvis par vērienīgāko profesionālās mūzikas forumu mūsu valstī. Šogad tas pulcējis arī rekordlielu apmeklētāju skaitu, taču vairāk par visu priecē mākslinieku sniegums un aizrautība, iesaistoties dažādos festivāla projektos. Jau šobrīd tiek plānoti 2020. gada festivāla koncerti un pavisam drīz jaunā festivāla programma tiks piedāvāta mūsu auditorijai,” uzsver Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Šā gada “Jūrmalas festivālu” ieskandināja nebijis notikums – 22. jūlija rītā plkst. 4.00 Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām izskanēja Saullēkta koncerts, ko sniedza pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna. Koncerts, uz kuru rīta agrumā bija ieradušies vairāk nekā 2000 cilvēku, sākās tumsā un noslēdzās, sagaidot saullēkta brīdi. Gan pati māksliniece Iveta Apkalna, gan klausītāji pēc koncerta atzina, ka tā bija neaizmirstama mūzikas pieredze, kurā majestātiskās ērģeļmūzikas skaņas saplūda ar jūras šalkoņu un putnu dziesmām.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!