Klasika, elektronika un tautas mūzikas skaņas “Kymatic Ensemble” izpildījumā priecēs liepājniekus vēl nebijušā koncertā

Raksta attēls - Klasika, elektronika un tautas mūzikas skaņas “Kymatic Ensemble” izpildījumā priecēs liepājniekus vēl nebijušā koncertā Publicitātes foto

23.10.2018 / Parmuziku.lv

Sestdien, 3. novembrī, plkst. 19.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, Liepājā uzstāsies Maskavā dibinātais ansamblis “Kymatic Ensemble” koncertcikla Iededz gaismu” ietvaros.

 “Kymatic Ensemble” īpašajā skanējumā klasisko instrumentu balsis apvienojas ar baroka instrumentu tembriem, tautas instrumentu krāsām un elektronikas piedāvātajām iespējām. Tā repertuārā atbalsojas senās mūzikas motīvi un tautasdziesmu aizkustinošais vienkāršums, pārsteidzoši saistoša improvizācija un mūsdienu mūzikas dzīvā elpa, kā arī interese par rokmūziku, džezu, postminimālismu un meditatīvajām noskaņām.

Šī būs pirmā reize, kad “Kymatic Ensemble” viesosies Latvijā, piedāvājot retu iespēju dzirdēt mūsdienu krievu komponistu mūziku, kas jau guvusi ievērojamus panākumus citviet pasaulē, bet Latvijā vēl nav skanējusi. Programmā būs Alekseja Sjumaka (Сюмак), Annas Pospelovas (Поспелова), Alekseja Nadžarova (Наджаров), Antona Izgagina (Изгагин), Dmitrija Mazurova (Мазуров) un citu mūsdienu komponistu skaņdarbi.

Koncertu rīko nodibinājums “Via Cultura” sadarbībā ar jaunās mūzikas festivālu “Arēna”, kura ietvaros šo koncertu varēs dzirdēt nākamajā dienā, 4. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Reformatoru baznīcā.

Koncertcikls “Iededz gaismu” ik gadu rudens un ziemas tumšajos mēnešos aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz kamermūzikas un džeza koncertiem viesnīcas “Promenade Hotel” mājīgajā Hika zālē. Cikla turpinājumā novembrī un decembrī dzirdēsim Latvijas mākslinieku koncertus – trio “Angelicus” (soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska, flautiste Sondra Lejmalniece) ar programmu “Latvijas dvēseles dziesma”, džeza vokālā grupa “Framest” ar viņu jaunāko, šoreiz senās mūzikas programmu “Zelta madrigāļi” un citi.

Biļetes uz koncertciklu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncertcikls rīkots sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi. Informatīvi atbalsta portāls dieviete.lv. Plašāka informācija www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, un facebook.com/ViaCulturaLV.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!