Karīna Tatarinova kopā ar Robertu Dinteru un Valdi Skareviču izdod dziesmu

Raksta attēls - Karīna Tatarinova kopā ar Robertu Dinteru un Valdi Skareviču izdod dziesmu Publicitātes foto

16.05.2022

Aktrise Karīna Tatarinova kopā ar domubiedriem – skaņu meklētājiem Robertu Dinteru un Valdi Skareviču – izdod Ērika Ķiģeļa dziesmu ar Māra Čaklā vārdiem "Lauku kluba piemiņai".

Šis nav pirmais šī trio kopdarbs, bet pirmā kopīgi izveidotā dziesma gan. Karīna ar puišiem ir sadarbojusies jau iepriekš, veidojot literāri muzikālo ekspedīciju “Orbīta.Čaklais”, kas arī pašreiz redzama digitālā 360 grādu video performances veidā platformā “Biļešu Paradīze” (bilesuparadize.lv), kā arī veidojot skaņas mākslas darbu papildinātās realitātes platformai ART+ Liepājas pilsētvidē "Pandemic etude", ko var noklausīties Liepājā J.Čakstes laukumā. Tatarinovas un Dintera kopdarbs sarunu koncerts “ČAKLAIS.CITS” joprojām ir skatāms Liepājas teātra repertuārā (pēdējais koncerts notiks 25. maijā).

Kā var noprast šim kombo Māra Čaklā dzeja nav sveša. Konkrētā dziesma ir īpaša ar to, ka tā ir viena no retajām, kurai Māris Čaklais ir rakstījis dzeju uz jau iepriekš sarakstītas melodijas. Kā atceroties atklāj Māra Čaklā dēls Ingmārs Čaklais, kādu nakti ir atskanējis telefona zvans. Zvanītājs esot bijis Ēriks Ķiģelis, kurš teicis, ka viņam esot dziesmas melodija un ļoti vajagot vārdus. Melodija ir tikusi prezentēta ar telefona starpniecību, un tajā pašā naktī Māris ir radījis dzeju dziesmai "Lauku kluba piemiņai”.

"Mums katram ir savs lauku klubs, sajūtas par laiku, kas ar to saistās, saka Karīna Tatarinova. “Manas sajūtas ļoti sasaucas ar puišu radīto skaņu partitūru - vecā telefona ripas tarkšķis, noskaņojušos klavieru smeldzīgais melodisms, ballītes bumsis…”

Roberts Dinters stāsta, ka viņam šī dziesmas jēga ir sajūta, ka ir ļoti labi, ka ir kāds cilvēks, kuram var piezvanīt jebkurā laikā. "Man laikā, kad biju tīnis un gāju uz savu "lauku klubu", šādi cilvēki bija mani vecāki. Esmu ļoti pateicīgs saviem vecākiem, ka viņi bija un vēl joprojām ir vienmēr saprotoši, mīloši un atbalstoši. Tīņa gados dzīvoju rajonā, kur nokļūšana naktī varēja būt bīstama, un es ļoti novērtēju to, ka, iznākot no ballītes pavēlu, vai drīzāk paagri, vienmēr zināju, ka varu arī izvēlēties piezvanīt no taksofona vacākiem, izstāstīt situāciju un, ja nu kas, kāds no viņiem noteikti izpalīdzēs, atbrauks man pakaļ, neskatoties uz to, ka man vajadzēja būt mājās jau krietni agrāk."

“Mums, katram klausītājam, ir sava unikālā dzīves pieredze un savas asociācijas ar klubu, telefoniem un tamlīdzīgi, un ir brīnišķīgi, ka šis Māra Čaklā teksts runā ar katru no mums savā veidā. Mēs esam sabūvējuši aranžiju šai Ērika Ķiģeļa dziesmai caur savu sajūtu prizmu, bet mēs ceram, ka arī katrs klausītājs tajā atradīs vēstījumu, vai sajūtu, kas ir nepieciešama konkrēti viņam," piebilst Valdis Skarevičs.

Dziesma ir ierakstīta Monochrome records studijā Liepājā, producējuši ir paši dalībnieki, dziesmas pēcapstrāde veikta EZMedia studijā.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!