Jūlija un Augusta kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Raksta attēls - Jūlija un Augusta kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS Publicitātes foto: Andrejs Vasjukevics

02.07.2018 / Parmuziku.lv

Mēnesis kino zīmē ir kļuvis par Rēzeknes pilsētas tradīciju – notiks nu jau sestais kinofestivāls „Open Place“, kā arī jūlijā ar Vladislava Nastavševa un grupas “Ezeri” koncertu tiks atklāti kino un mūzikas vakari uz Jumta terases, kas notiks līdz pat vasaras beigām. Jūlija kā ik gadu notiks projekta “Mis un Misters Rēzekne 2018” fināla šovs, savukārt mēneša izskaņā ar enerģisku koncertu uzstāsies viena no “karstākajām” Itālijas grupām - folkgrupa “Kalascima”.

JŪLIJS 2018

Jāņa Malecka personālizstāde “Gleznas”
Katru dienu no 11.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 19. jūnija līdz 12. augustam Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieka Jāņa Maļecka personālizstāde “Gleznas”, savukārt 11. augustā plkst. 20.00 gaidāma tikšanās ar pašu mākslinieku. Izstāde veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot  jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās “Arfiste”, “Čelliste”, “Pavasara sonāte”, gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā “Aleja”, “Pienene”, gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās.

 “The VU-Orchestra” koncertprogrammā “Holande svin Latviju”
Svētdiena, 1. jūlijs 16.00, Lielā zāle, bezmaksas
Kā dāvanu Latvijas simtgadei Nīderlandes studentu orķestris “The VU-Orchestra” Latgales vēstniecībā GORS prezentēs koncertprogrammu “Holande svin Latviju” kopā ar Pēteri Vasku un talantīgo čellisti Anastasiju Ferulevu. “The VU-Orchestra” ir viens no lielākajiem, labākajiem un visnovatoriskākajiem studentu orķestriem Nīderlandē. Katru gadu orķestris piedalās Amsterdamas koncertzālē “Concertgebouw” un citās lielākajās koncertu norises vietās Nīderlandē. Ik gadu orķestris dodas starptautiskā tūrē un pēdējo gadu nozīmīgākā sadarbība bijusi ar Jervi Akadēmiju, tāpat koncerti bijuši Belgradā, Lisabonā un Sanktpēterburgā.

Mūzikls jauniešiem un vecākiem “Lolitas brīnumputns”
Svētdiena, 15. jūlijs 14.00, Lielā zāle, bezmaksas
Mūzikls “Brīnumputns” ir koprades projekts, kurā Latvijas valsts simtgadei par godu satiekas Latvijas jaunieši ar ASV diasporā dzīvojošajiem, lai paši saviem vienaudžiem un viņu vecākiem radītu jaunu iestudējumu. Mūzikls veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Lolitas Brīnumputns” motīviem. Tam pamatā tiek radīts jauns opuss, ko veido radošā komanda: Arnolds Auziņš (librets) un Andrejs Jansons (mūzika) un Andra Berkolda (režija).  Mūzikla aktieri, dziedātāji un orķestra dalībnieki ir Latvijas un ASV jaunie mūziķi, jaunieši vecumā no 10 - 25 gadiem.

Vladislavs Nastavševs un grupa “Ezeri” koncerta programmā “Lēnās dejas”
Piektdiena, 20. jūlijs 21.30, Jumta terase 10,00 €, GORS
Kino un mūzikas vakari šogad tiks atklāti 20. jūlijā plkst. 21.30 ar režisora un mūziķa Vladislava Nastavševa un grupas “Ezeri” Lēno deju vakaru. Tajā skanēs režisora Vladislava Nastavševa iemīļotās dziesmas no paša izrādēm. Par dziesmu jauno skanējumu rūpēsies eksperimentālās mūzikas grupa “Ezeri”, kas pievienosies režisoram uz skatuves. Lēno deju vakari ir reizē gan koncerts, gan cita veida pieredze un komunikācija.

Projekta “Mis un Misters Rēzekne” fināla šovs
Sestdiena, 21. jūlijs 18.00, Lielā zāle 13,00–18,00 €
Latgales vēstniecībā GORS notiks projekta “Mis un Misters Rēzekne” fināla šovs. Projekts ne tikai ceļ jauniešu pārliecību par saviem spēkiem, bet arī ļauj realizēt sapni – nest savas dzimtās pilsētas vārdu “Rēzekne” pasaulē. Īpašais viesmākslinieks – grupa “Dagamba”.

“La La Land: Kalifornijas sapņi.” Vasaras kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 21. jūlijs 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Turpinot iepriekšējo gadu vasaras aizsākto tradīciju, arī šogad Latgales vēstniecība GORS vasarā piedāvā apmeklētājiem baudīt kino seansus zem atklātām debesīm uz koncertzāles jumta terases. Pirmajā kino seansā daudzu “Oskara” nomināciju guvušais mūzikls “La La Land: Kalifornijas sapņi”, ko veidojis režisors-scenārists Demjens Šazels ar Emmu Stounu un Raienu Goslingu galvenajās lomās.

XV Starptautiskā akordeonistu plenēra noslēguma koncerts
Ceturtdiena, 26. jūlijs 19.00, Mazā zāle 10,00–12,00 €
Jau 15 gadus ik vasaru Zane Ludborža aicina jaunos un jau pieredzējušos akordeonistus desmit dienas (16.-26. jūlijs) pavadīt akordeonisma gaisotnē, attīstot kolektīvās muzicēšanas prasmes akordeonistu koporķestrī. Desmit dienas izglītojošā plenēra dalībnieki apgūst jaunus skaņdarbus, gandrīz ik dienas sniedz koncertus plenēra norises vietas apkārtnē un gatavojas noslēguma koncertam, kas šogad 26. jūlijā notiks Latgales vēstniecībā GORS.

“Aklais randiņš”. Edgars Kreilis. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 27. jūlijs 21.30, Jumta terase 6,00–7,00 €, GORS
Arī šovasar, lai kino skatīšanos padarītu īpašāku, piektdienās pirms kino seansiem būs iespēja baudīt mūziķu uzstāšanos. Kino piedāvājumā Bena Palmera romantiskā komēdija ar Saimonu Pegu un Leiku Bellu – “Aklais randiņš” (Man up), savukārt pirms kino seansa uzstāsies talantu šova “X Faktors” dalībnieks Edgars Kreilis.

“Kalascima” (Itālija)
Sestdiena, 28. jūlijs 19.00, Lielā zāle 10,00–17,00 €, GORS
Ar Latvijā vienīgo koncertu 28. jūlijā Latgales vēstniecībā GORS uzstāsies viena no šī brīža Itālijas “karstākajām” grupām “Kalascima”, kuras priekšnesumos tiekas tradicionālā un modernā mūzika, iegūstot īpašu Dienviditālijas folka skanējumu. “Kalascima” sniegumā savijas tradicionālie mūzikas instrumenti, dažādi gan Dienviditālijas, gan citu pasaules vietu perkusiju instrumenti, kā arī mūsdienās izplatītie mūzikas instrumenti – basģitāra un skaņas efektu iekārtas.

“Pēdējā vecpuišu ballīte Vegasā”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 28. jūlijs 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Džona Tartltauba komēdija (ASV) “Pēdējā vecpuišu ballīte Vegasā” (Last Vegas) ar Robertu De Niro, Maiklu Duglasu, Morganu Frīmenu, Kevinu Klainu. Filmā ir stāsts par četriem bērnības draugiem – nu jau senioriem, kas dodas uz Grēku pilsētu - Vegasu, lai nosvinētu gada visjautrāko vecpuišu ballīti. Starp saviem draugiem Bilijs vienmēr bijis rūdīts vecpuisis. Kad beidzot viņš uzdrošinājies bildināt par sevi gados daudz jaunāku draudzeni, viņa draugi nolemj nosvinēt šo nozīmīgo notikumu kā pienākas.

AUGUSTS 2018

Maksims Galkins. Solokoncerts
Svētdiena, 5. augusts 17.00, Lielā zāle 40,00–70,00 €, GORS
Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē ar vērienīgu solo koncertu uzstāsies Krievijas humorists, raidījumu vadītājs, aktieris un dziedātājs Maksims Galkins. Skatītājus sagaida parodijas, humoristiski skeči un dziesmas. Maksims Galkins ir viens no retajiem māksliniekiem, kas katru reizi uzstājās ar atjaunotām koncerta programmām.

“Prāta Vētra: Starp Krastiem”. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 10. augusts 21.30, Jumta terase 6,00–7,00 €, GORS
Filma ir dokumentāls stāsts par četriem draugiem - Renāru Kauperu, Jāni Jubaltu, Māri Mihelsonu un Kasparu Rogu. Par četriem atšķirīgiem, taču sirdī līdzīgiem skolas biedriem. Viņi piedzima septiņdesmito gadu vidū, izauga ar padomju multenēm un tukšajiem veikalu plauktiem, mūsu valsts neatkarības priekšvakarā izveidojot jaunu grupu “Prāta Vētra”.

Pirms seansa uzstāsies “10. augusta džeza mūziķu apvienība”, kas ir īpaši šim kino un mūzikas vakaram tapusi mūziķu apvienība, kurā muzicē esošie un bijušie rēzeknieši – Mārcis Lipskis (kontrabass), Artis Boriss (taustiņinstrumenti) un Deniss Smirnovs (bungas).

Klavieru kvartets “Rix”. 25 gadu jubilejas koncerts
Sestdiena, 11. augusts 18.00, Mazā zāle 10,00–12,00 €, GORS
2018. gadā RIX klavieru kvartets svin 25 gadu dzimšanas dienu, aicinot uz jubilejas koncertprogrammu Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē. RIX klavieru kvartets ir dažādās pasaules malās dzīvojošu četru draugu un domubiedru grupa: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Jubilejas koncerta programmā izskanēs: Viljams Voltons Klavieru kvartets d moll, Andris Balodis “Folkoholostic”, Johanness Brāmss Klavieru kvartets op. 26 A dur.

“Gaisma okeānā”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 11. augusts 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Dereka Sianfransa drāma (Lielbritānija, Jaunzēlande, ASV) “Gaisma okeānā” (The Light Between Oceans) ar Maiklu Fasbenderu, Alīsiju Vīkanderi, Reičelu Vaisu galvenajās lomās. Toms Šerburns ir bākas uzraugs un kara veterāns. Viņš ar sievu Izabellu dzīvo uz bākas salas pēckara Austrālijā. Vienu dienu pāris izglābj mazu meitenīti no laivas, kuru viļņi izskalojuši krastā. Viņi nolemj mazulīti pieņemt kā savējo. Kādu dienu pāris, viesojoties cietzemē, sastop sievieti. Šī tikšanās liek pārim apjaust savas rīcības sekas audzinot svešu bērnu un draud izjaukt viņu ģimenes svētlaimi.

VI starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place”
15.
līdz 19. augusts
Jau sesto reizi festivāls iepazīstinās ar jaunākajām Baltijas jūras reģiona valstu īsmetrāžas filmām. Festivāla laikā ārpus konkursa programmas notiek plaša kultūras programma – koncerti, kino seansi, izrādes un jubilejas vakari. Konkursu rīko pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”.

Kinofestivāla “Open Place 2018” atklāšanas koncerts
Trešdiena, 15. augusts 19.00, Lielā zāle 5,009,00 €
Kinofestivāla atklāšanas koncertā piedalīsies: Gaļina Bokaševska, Kirils Zaporožskis, Svetlana Galka, Aleksandrs Galibins, Aleksandrs Bobrovs un citi. Vakara vadītāji: Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un Krievijas šovu zvaigzne Valdis Pelšs.

Studentu filmas. Ārpuskonkursa īsfilmu programma
Ceturtdiena, 16. augusts 13.00, Mazā zāle 2,00 €

“Open place 2018” konkursa īsfilmu programma
Ceturtdiena, 16. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €
Piektdiena, 17. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €
Sestdiena, 18. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €

Teātra izrāde “Mans mazdēls Venjamins”
Ceturtdiena, 16. augusts 19.30, Lielā zāle 10,00–20,00 €
Krievijas teātra izrāde “Mans mazdēls Venjamins” ir pēc rakstnieces Ludmilas Uļickas lugas veidots aizkustinošs stāsts par ģimenes attiecībām. Galvenā varone Estere ir pieradusi izlemt visu par citiem, tāpēc arī mazdēla līgavas izvēli viņa uzskata par savu misiju. Viņa atrod “pareizo līgavu”, bet brīdī, kad visas problēmas šķiet atrisinātas, perfektais plāns sabrūk. Mazdēls ir pret uzspiesto laulību, un izrādās, ka arī līgava nav īstā.

“Munka studijai - 10”. Ārpuskonkursa īsfilmu programma
Piektdiena, 17. augusts 13.00, Mazā zāle 2,00 €

Hor Tureckogo
Piektdiena, 17. augusts 18.00, Lielā zāle 48,00–85,00 €, GORS
Turecka koris - muzikāls 21. gadsimta fenomens. Tie ir īsti mūzikas svētki, emociju un lieliska noskaņojuma lādiņš, ko 17. augustā dzirdēsim Latgales vēstniecībā GORS. Mākslinieki dzied vairāk nekā 10 valodās. Kora repertuāram nav robežu - no pasaules klasikas līdz rokam, no popmūzikas līdz operai, no džeza līdz tautas mūzikas hitiem. 

“Dominika”. Ārpuskonkursa filma
Piektdiena, 17. augusts 20.00, Mazā zāle 2,00 €

“Cīsiņsuns”. Chris Ellys. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 17. augusts 21.30, Jumta terase 6,00–7,00 €, GORS
Toda Solondza piedzīvojumu filma, komēdija (ASV) “Cīsiņsuns” (Wiener-Dog) ar Kīranu Kalkinu, Grētu Gervigu galvenajās lomās. Pirmie saimnieki, kuri atkopjas pēc dēla pārdzīvotā vēža, ir iedzīvojušies kara zonā savās mājās, un jauns rūpju iemesls diemžēl ir par daudz, tāpēc sunītis tiek aizvests iemidzināt. Sunītis turpmākajā dzīvē pie vairākiem saimniekiem piedzīvo visdažādākos piedzīvojums, kas jaucas ar rūgto un skaisto.

Pirms kino seansa uzstāsies Kriss Elis, kas ir slovāku dziedātājs un dziesmu autors. Sevi pozicionē kā ārzemēs biežāk spēlējošo slovāku mūziķi. Krisa izpārdotais EP “Lonely Tree“, kas ir pilns ar balādēm par viņa dzīvi, nesa mūziķim vairākas mūzikas balvas.

Fokusā  - arābu valstis. Ārpuskonkursa īsfilmu programma
Sestdiena, 18. augusts 10.00, Mazā zāle 2,00 €

“Mans dēls”. Ārpuskonkursa filma
Sestdiena, 18. augusts 12.00, Mazā zāle 2,00 €

Ivara Kalniņa jubilejas koncerts
Sestdiena, 18. augusts 19.30, Lielā zāle 2,00 €

“Īsie viļņi”. Ārpuskonkursa filma
Sestdiena, 18. augusts 20.00, Mazā zāle 2,00 €

“Polīna. Dzīves deja”. Kino vakars uz Jumta terases
Sestdiena, 18. augusts 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Anželēna Prelžokaža drāma (Francija) “Polīna. Dzīves deja” (Polina, danser sa vie) ar Anastasiju Ševcivu, Žiljetu Binošu, Nils Šnaideru u.c. galvenajās lomās. Ņikitas Božinska prestižajā horeogrāfijas skolā iestājas īpaša meitene, kura sapņo par baletu. Slavena horeogrāfa stingrajā un valdonīgajā vadībā viņa pārvēršas talantīgā balerīnā ar lielām izredzēm strādāt valsts galvenajā teātrī. Tomēr “vecās skolas” rāmji viņu nospiež, nedodot iespēju atvērties Polīnas talantam pilnā plaukumā, lai “ar ķermeni izteiktu dvēseles bezdibeni”.

“Reiz Rēzeknē”. Ārpuskonkursa īsfilma
Svētdiena, 19. augusts 15.00, Mazā zāle 2,00 €
Ātrvilciena “Maskava-Rīga” kupejā kāds neparasta izskata vīrs izstāsta leģendu par princesi Rozi. Nākamajā rītā stāstnieku atrod mirušu, bet aizdomās turētie ceļabiedri tiek izsēdināti Rēzeknes stacijā. Projektā darbojās Krievijas un Latvijas parstāvji: “Vēlēšanu diena – 2” autors, režisors Aleksandrs Baržaks, izpilddirektors – Edgars Blinovs, producents – Sergejs Novožilovs. Lomās: Liza Arzamasova, Edijs Zalaks, Andris Bulis, Maksims Kolosovs, Viktors Pipa, Arnis Līcītis, Sarmīte Rubule, Genādijs Voronovs, Edijs Klimanovs, Andris Bulis, Jūlija Danilina un citi.

Kinofestivāla “Open Place 2018” noslēguma koncerts
Svētdiena, 19. augusts 16.00, Lielā zāle 5,00–9,00 €
Noslēguma koncertā piedalās: Irina Klimova, Oļegs Maslennikovs, Aleksandrs Rapoports, Vjačeslavs Gugijevs, Olga Ostroumova un citi. Koncerta vadītāji: TV šovu vadītāja, reklāmas zīmolu seja un Latvijas stila ikona Maija Silova  un kino un teātra aktieris Andris Bulis.

Četri balti krekli (Elpojiet dziļi…)”. Matīss Čudars. Kino un mūzikas vakars uz Jumta terases
Piektdiena, 24. augusts 21.30, Jumta terase 6,00–7,00 €, GORS
2018. gadā filma piedzīvojusi savu renesansi – maijā Kannu starptautiskā festivāla programmā “Kannu klasika” notika režisora Rolanda Kalniņa filmas “Četri balti krekli” oficiālā skate, kas kļuva arī par šis filmas pasaules pirmizrādi. “Četri balti krekli” (1967) ir viena no pazīstamākajām Rolanda Kalniņa spēlfilmām, kas kinopasaules uzmanības centrā nonāca režisora 96 gadu jubilejā.

Pirms seansa uzstāsies Matīss Čudars, kas ir viens no spilgtākajiem latviešu jaunās paaudzes ģitāristiem, izteikts sava ceļa gājējs mūzikā. Viņu grūti ietilpināt jebkādos stilu un virzienu, nacionālo kultūru vai citos rāmjos, taču bieži tiek dēvēts par džeza ģitāristu.

Festivāls Vasarnīca 2018
No 24. līdz 26. augustam
“LNSO vasarnīca” ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls, kurā kopš 2015. gada tiek piedāvātas klasiskas un neakadēmiskas programmas bērniem, jauniešiem un briedušiem ļaudīm. Festivāla mājvieta šogad pirmo reizi dosies uz Latgali, rodot vasaras rosīšanās prieku Latgales vēstniecībā GORS. LNSO savā vasaras namā aicina uz satikšanos ģimenes, draugus, pastāvīgos klausītājus un jaunus klasiskās mūzikas interesentus.

“Bahs un Mocarts”. “LNSO vasarnīca 2018” atklāšanas koncerts
Piektdiena, 24. augusts 19.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €, GORS
Festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncerts, kurā izskanēs Baha un Mocarta skaņdarbi, kā arī Matīsa Čudara improvizācija. Piedalās: LNSO kamerorķestris Gunta Kuzmas vadībā, obojists Egils Upatnieks, vijolnieki - Darja Smirnova, Georgs Sarkisjans, klavesīniste Ieva Saliete un ģitārists Matīss Čudars.

Vējš vītolos”. Muzikāla izrāde bērniem. “LNSO vasarnīca 2018”
Sestdiena, 25. augusts 16.00, Mazā zāle 5,00–8,00 €, GORS
“Vējš Vītolos” ir speciāli “LNSO vasarnīcai” iestudēta muzikāla izrāde bērniem. Mūziku komponējis “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvējs, grupu “Gaujarts” un “Manta” iedvesmotājs Edgars Mākens, kurš raksta mūziku Nacionālā teātra un Valmieras teātra izrādēm. Režisors – Ģirts Šolis, kas iestudē izrādes Latvijas Leļļu teātrī, Dirty Deal Teatro u. c. un kuru zinām kā savulaik populārās apvienības “umka.lv” līderi. Izrādē piedalās aktieri Mārtiņš Brūveris un Valdis Vanags Izrādē piedalīsies lelles, aktieri un LNSO kameransamblis klarnetista un diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

“Happy Birthday, Mr. Bernstein!”. “LNSO vasarnīca 2018”
Sestdiena, 25. augusts 18.00, Lielā zāle 5,00–17,00 €, GORS
Vasarnīcas otrā vakara koncerta programmā Sergeja Rahmaņinova Ceturtais klavierkoncerts un Leonarda Bernsteina Simfoniskās dejas no “Vestsaidas stāsta”. Piedalās LNSO Andra Pogas vadībā un pianists Andrejs Osokins, Rēzeknes Festivāla koris un izcilā mūziklu zvaigzne, amerikāņu dziedātāja un aktrise – Kima Krisvela.

“Zenīts”. Dziesmu izrāde pusaudžiem. “LNSO vasarnīca 2018”
Svētdiena, 26. augusts 14.00, Mazā zāle 5,00–8,00 €, GORS
Speciāli “LNSO vasarnīcai” tapusī Jāņa Šipkēvica dziesmu izrāde “Zenīts” diviem zēniem un septiņiem instrumentiem. Cikls ir kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla tekstu autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados. Režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfe Rūta Briede, solisti – Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, “LNSO zenītansamblis” Gunta Kuzmas vadībā. Izrāde tika nominēta Lielajai mūzikas gada balvai 2017 kā “Gada uzvedums”.

SEPTEMBRIS 2018

Daumants Kalniņš & Kvintets koncertprogrammā “Sirds prieks”
Piektdiena, 14. septembris 19.00, Mazā zāle 12,00–20,00 €
Jaunradītajām kompozīcijām Kvinteta mūziķi, Daumants Kalniņš un Kristaps Vanadziņš par pamatu izvēlējušies Friča Bārdas dzejas darbu liriskāko devumu. Programmas tēma un žanrs - džeza maniere liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību. Daumants Kalniņš - balss, oboja, Mārcis Auziņš - ģitāras, Kristaps Vanadziņš - taustiņinstrumenti, Rūdolfs Dankfelds - sitamie instrumenti, Toms Poišs - bass, kontrabass.

Boriss Grebenšikovs un“Akvarium” koncertprogrammā “Laiks N
Sestdiena, 15. septembris 18.00, Lielā zāle 25,00–45,00 €, GORS
Boriss Grebenšikovs un leģendārā rokgrupa “Akvarium” pirmo reizi viesosies Latgales vēstniecībā GORS. Koncerta programmā izskanēs gan jau labi zināmās grupas dziesmas, gan jaunā programma “Laiks N”. 

“Akvarium” un Boriss Grebenšikovs ir skatītāju iemīļoti mākslinieki, kuru viesošanās Latvijā ik gadu ir ļoti gaidīts notikums.

Operas pirmizrādes tiešraide “Klīstošais holandietis”
Piektdiena,28. septembris 19.00, Mazā zāle 3,00 €
28. septembrī Latgales vēstniecībā GORS jau otro reizi tiks pārraidīta operas pirmizrādes tiešraide. No kurienes viņš bēg, kurp vedīs viņa ceļš? Jautājums, kas klīda Riharda Vāgnera domās viņa nomada ceļā no Rīgas uz Londonu 1839. gadā. Uz laiku to viņa vietā atbildēja vētra, no kuras bēgdams viņš nokļuva Norvēģijas fjordos. Par bēgļa mājām kļuva iedvesma un tapa Klīstošais holandietis. Režisors – Viesturs Kairišs, muzikālais vadītājs un diriģents – Mārtiņš Ozoliņš.

Dailes, Nacionālā, Liepājas un Valmieras teātru aktieri, Simfoniskais orķestris. Koncertprogramma “Sounds of the Music”
Sestdiena, 29. septembris 18.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €
29. septembrī Rēzeknē izskanēs krāšņs pasaules skaistāko mūziklu melodiju koncerts “Sounds of the Music”, kurā iekļauti fragmenti no pasaulslavenajiem mūzikliem. Koncertos kopā ar JMRMV Simfonisko orķestri diriģenta Pētera Plūmes vadībā muzicēs labākie dziedošie Latvijas teātru aktieri Ieva Puķe un Ģirts Rāviņš, Ērika Eglija un Gints Andžāns, Edgars Pujāts un Inese Kučinska, kā arī Nacionālā teātra aktieri Līga Zeļģe un Uldis Siliņš.

Latvijas Nacionālā baleta viesizrāde “Šeherezāde un viņas stāsti
Svētdiena, 30. septembris 17.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €, GORS
Austrumu sultānu Šahrijāru pievīlusi neuzticīgā sieva, tāpēc ik nakti viņš apprec nevainīgu jaunavu un ik rītu liek to nogalināt. Tā turpinās, līdz viņš sastop sava vezīra vecāko meitu Šeherezādi, kurai ar pasakām un mītiem izdodas iekarot valdnieka nocietināto sirdi. Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, horeogrāfs Leo Mujics.

Pasākumu programma var tikt papildināta un precizēta. Norāde “GORS” – pasākumi, kurus rīko SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” un uz kuriem ir spēkā GORS Kultūras vēstnieku programmas piedāvājumi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!