Jauns vārds latviešu mūzikā - Mayjune - izdod debijas EP

Raksta attēls - Jauns vārds latviešu mūzikā - Mayjune - izdod debijas EP

08.09.2018 / Parmuziku.lv

Šī gada 5. septembrī elektroniskās mūzikas duets Mayjune izdevuši mini albumu ar 4 skaņdarbiem, kas ir pieejams dažādās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Kopīgu muzikālu sadarbību Ivars Martinovs un Kaspars Niklasons ir uzsākuši jau vidusskolas laikā. Interese par skaņas izveidi un dažādu žanru pludināšanu motivējusi  jauniešus  taisīt savu oriģinālmūziku. 

‘’Šo četru dziesmu kopums ir rezultāts mūsu vēlmei izzināt dažādus mūzikas žanrus padziļinātāk un saprast, kā tie mijiedarbojas ar mūsu idejām. Meklējumi atrast skanējumu,kas nenogurdina un ieinteresē mūs pašus’’saka dalībnieki. Divās kompozīcijās tiek ieturēts hip hop skanējums,kas,vienā no dziesmām, tiek papildināts ar ambient skaņām.  Pārējos skaņdarbos ir sadzirdamas downtempo,future bass,kā arī indie mūzikas iezīmes apvienojumā ar dzīvo bungu un elektriskās ģitāras partijām. EP tapis 2 gadu laikā,strādājot pie dažādām mūzikas skicēm un meklējot atbilstošo skanējumu. Mini albuma un audiovizuālais noformējums tapis sadarbībā ar Veroniku Geidu.

"Lai arī katrs darbojamies individuāli teātra mūzikas veidošanā, dziesmu producēšanā, sadarbībās ar citiem mūziķiem, mums ir patīkami strādāt kopā un attīstīt savu skanējumu un stilu" stāsta mūziķi.

Mayjune EP iespējams noklausīties Spotify, YouTube, Apple Music, Soundcloud un citās vietnēs.

Pilns albums tiks izlaists nākamgad. Grupa teicm, ka ierakstā būs dzirdamas, iespējams, vairākas sadarbības ar pašmāju un ārzemju māksliniekiem.  

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!