Jauns festivāla Botānika notikums - Maskavas indie-pop grupas OQJAV (OKUDŽAV) koncerts

Raksta attēls - Jauns festivāla Botānika notikums -  Maskavas indie-pop grupas OQJAV (OKUDŽAV) koncerts Publicitātes foto

27.11.2019

2019.gada 5.decembrī K.K. fon Stricka villā (Aristīda Briāna ielā 9) pirmo reizi Latvijā uzstāsies Maskavas indie pop grupa OQJAV (Okudžav).

Koncerta programmā: esošie grupas hiti un kompozīcijas no jaunā albuma “Ķeģelbāns”, kas tika laists klajā 2019.gada oktobrī. Koncerta sākums plkst.20:00 (ieeja no plkst.19:00).

Šis būs ceturtais festivāla Botānika pasākums, tā ietvaros šogad jau notikuši veiksmīgi vairāku Krievijas mūziķu – grupas AloeVera, autores un dziedātājas Žeņas Ļubičas un Maskavas dziedātājas Varvaras Vizboras – koncerti.

Neparastās grupas OQJAV uzstāšanās organizēšana pilnā mērā iemieso festivāla Botānika misiju – jaunu mūziķu vārdu, aktuālu formātu, intelektuāla konteksta meklējumi. Šī kolektīva stilu ir patiešām grūti aprakstīt dažos vārdos. Klausītāji atklās neskaitāmu žanru, ideju, muzikālu un poētisku ritmu sasaisti. Mūzikas kritiķi un labākie mediji sajūsminās par ikvienu jaunu grupas darbu, jo vienmēr ir acīmredzami, ka tas būs negaidīti, atklāti, spilgti, moderni un profesionāli. Jāuzsver, ka norises vieta - Karla fon Stricka noslēpumainā villa ar pils cienīgu interjeru un lielisku akustiku – nenoliedzami piešķirs papildu spozmi gaidāmajam notikumam.

 

Grupa OQJAV ir dibināta 2013.gadā, šajā laikā tā ir ieguvusi svarīgas prēmijas un to nominācijas – “MTV Europe Music Awards”, “Jagermeister Indie Awards”, Artēmija Troicka “Stepes vilku”. Tās albumi nav līdzīgi cits citam, bet ikviens klips ir neliels stāsts. Par mūziku un harmoniju atbild pianists Jaroslavs Timofejevs, bet par visu pārējo – grupas līderis Vadiks Koroļovs un basģitārists Dmitrijs Šugaikins. Vispirms viņi bija “Okudžav”, bet pēc slavenā barda ģimenes locekļu neapmierinātības nomainīja vārda rakstību, tas kļuva izsmalcinātāks. Šķiet, šīs metamorfozes iespaidoja arī visu daiļrades dinamiku, kuģa komandas kustības: tas it kā peld ideju reālajā telpā, taču šķietami ir ieradies no kādas brīnumainas zemes, kur krāsas ir spilgtākas, bet detaļas – smalkākas.

Viņi raksta dziesmas – stāstus, spilgtus skaņas attēlus, kas ir piepildīti ar klusu nevainību un dzīves pieredzi. OQJAV ir viegli saistīt ar krievvalodīgās dziesmu mūzikas 2010. gadu jauno vilni, nosacīti intelektuālu indie popu, taču viņi jūt un izprot stilu kā metodi, nevis pašmērķi. Viņu dziesmās var sastapt gan noslīpētu sintīpopu, kas ir veidots pēc rietumu lekāliem, gan XX gs. inteliģentās estrādes nostalģiskās skaņas, gan aktuālo elektroniku, kas miksēta ar rečitatīviem un alūzijām par BG, taču šis dažādo skaņu kaleidoskops ir pārdomāts un izveidots tā, ka nekad nekļūst par tīšu eklektiku. OQJAV ir īpašs humors  — absurds, maigs un uzmanīgs pret vārdiem, precīzi žesti un intonācijas, skaistums it visā. Veidojas viegls, smalks un skaists muzikālais audums, kas, šķiet, būs saprotams arī rietumu klausītājam. Tādēļ, ka vispār jau “Okudžav” skan tikpat spēcīgi kā britu indie popa skatuves zvaigznes The XX vai Metronomy. Tā patiešām ir nākotnes mūzika!

 

Grupas OQJAV dziesmas ir ļoti daudzveidīgas. Šķiet, tās atšķirīgos stilos ir rakstījuši dažādi cilvēki ar dažādu garastāvokli. Taču tas visas apvieno viens cilvēks, kas, kā viņš pats saka, “ir līdzīgs kuģa kapteinim” – grupas solists, dzejnieks Vadiks Koroļovs. Viņš kā neviens cits prot stāstīs par vīriešu seksualitāti, no vienas puses – jutekliski, bet no otras – bezgalīgi ciniski. To papildina tieši, dīvaini tēli, nedaudz perversas metaforas, kas padara grupas dziesmas absolūti neatkārtojamas. Vadims Koroļovs ir liels modernās dzejas cienītājs, pavisam nesen viņš laida klajā savu dzejoļu krājumu “Meldri”. Viņš ir biežs dzejas festivālu viesis un dueta Koroļovs Popova dalībnieks, kurā lasa savus dzejoļus akordeona pavadījumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!