Jauno gadu gaidot - jauna versija latviešu mūzikas hitam «Apvij rokas»

Raksta attēls - Jauno gadu gaidot - jauna versija latviešu  mūzikas hitam «Apvij rokas» Ekrānšāviņš no video

30.12.2019

Atskatoties uz aizvadīto gadu, savu iepriekšējo profesionālo darbību, kā arī atsaucot atmiņā mācību gadus Jāzepa Mediņa mūzikas skolā, kura tajā laikā atradās Skolas ielā 15, kur šobrīd mīt Kaņepes Kultūras centrs, talantīgā latviešu dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo tā telpās nofilmējusi savu video Imanta Kalniņa dziesmai «Apvij rokas».

«Kad biju maza meitene un spēlēju eksāmenus Mediņskolas lielajā zālē, kas to būtu domājis, ka pēc dažiem gadiem tajā pat vietā būs tāda naktsdzīve, bārs, pilnīgi cita veida mūzikas koncerti. Kas to būtu domājis, ka, izmācījusies par klasisko pianisti, es kardināli mainīšu savu dzīvi un nodošos dziesmu rakstīšanai un izpildīšanai. Šis laiks, pirms ieejam jaunajā desmitgadē, ir ļoti nenoteikts. Kas zina, ko atnesīs mums nākotne - to nav iespējams apturēt, tā atnāks tikpat noteikti kā 1. janvāra rīts un izmainīs mūsu dzīvi un pasauli līdz nepazīšanai. Tāpēc arī veidojot mūzikas video vēlējos radīt nenoteiktības sajūtu. Mēs visi turpinam meklēt un tieši meklējumi ir tie, kas ved mūs uz priekšu. Nav iespējams paredzēt, caur ko, vai ap ko zagsies mūsu ceļš. Dziesmas versiju apzināti veidoju pilnīgi citādāku, nekā oriģināls, jo, manuprāt, Olgas Rajeckas izpildījums ir perfekts, to nav iespējams nokopēt. Taču man šī dziesma tik ļoti patika, ka nespēju atteikties no idejas radīt savu interpretāciju» - tā dziedātāja Katrīna Gupalo.

«Apvij Rokas» ir viena no vismīlētākajām Imanta Kalniņa dziesmām, kura tapusi tālajā 1986. gadā un izdota grupas Turaidas roze izpildījumā deviņdesmito gadu beigās. Pēc Katrīnas Gupalo uzstāšanās Radio Pieci labdarības maratonā un ikgadējajos krāšņajos Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā, klausītāji lūguši dziedātājai iemūžināt viņas versiju dziesmai «Apvij rokas», tāpēc, kā melanholisks svētku sveiciens, tapis Katrīnas versijas ieraksts. Zīmīgi, ka ierakstā izmantoti unikāli Latvijā ražoti Wolk Recording Studios mikrofoni, kuri ir vienīgie pasaulē, kas spēj ierakstīt absolūti visas skaņas uz planētas, no Harley Davidson motora rēkoņas līdz pat smalkākajam kukainītim pļavā. Šo mikrofonu īpatnība ir tā, ka ar tiem iespējams ierakstīt ne tikai skaņu, kas ir dzirdama, bet arī elektromagnētiskās vibrācijas - to kas ir jūtams. Ieraksta skaņu režisors Aleksandrs Volks. Grima māksliniece - Anita Intaite, video redzamais tērps no veikala Klerr Showroom.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!