Jau 7. reizi simtiem laivu pulcēsies vienuviet, lai nodotos “Ezera skaņām”

Raksta attēls - Jau 7. reizi simtiem laivu pulcēsies vienuviet,  lai nodotos “Ezera skaņām” Publicitātes foto

26.07.2019

Saullēkta sagaidīšana neaizmirstamā mūzikas, gaismas un miglas pavadījumā norisināsies arī šogad, 17. augustā Vestienā, Kāla ezerā. Šoreiz festivālam „Ezera skaņas”, kas sāksies jau pulksetn 4.00 no rīta, tiek dots nosaukums „Ceļš sākas šonakt. Es dodos mainīties”, jo tas tematiski pētīs zemūdens dzīles, pielīdzinot tās cilvēka zemapziņas plašumiem.

Netipiskā festivāla „Ezera skaņas“ radīšanas nodoms nav komerciāls, tas tiek veidots kvalitatīvas mākslinieciskās idejas un brīvas radošās izpausmes nodrošināšanai un iedvesmošanai.

“Ikvasaras maģiskākā nakts ir izteikti draudzīga dabai, tā sniedz nepieciešamo miera un harmonijas devu mūsdienu vienmēr steidzīgajam cilvēkam, tā atraisa un saliedē,”

atklāj pasākuma organizatori.  

Šī gada programma ļaus koncerta apmeklētājiem nodoties nezināmajam un iegremdēties tumsā, kas vienlīdz imitēs ceļojumu uz cilvēka zemapziņu un tās dziļākajiem apcirkņiem. “Diemžēl pasākums notiek vien reizi gadā, tādēļ tam piemīt mirklīgs raksturs. Sajūtas un atbrīvošanās līmenis, kas pārņem personu, atgādina sapni, kurā apmeklētāji kustas nojaušamā virzienā, orientējoties tikai pēc skaņas un savas izvēles,”  skaidro pasākuma veidotāji.

Muzikālais pasākums „Ezera skaņas“ tradicionāli sākas vēl pirms saullēkta. Šajā tumsas pavadījumā par festivāla norisi liecina vien laivas stiepjošs cilvēku pūlis, kas tiecas nokļūt ezerā.  Muzikālā notikuma miglas apņemto skatuvi un atrast “īsto ceļu” iespējams vieglāk, kad ezera vidū parādās pirmie gaismas objekti un pirmās skaņas. Muzikālais baudījums pieaug līdz ar gaismu un piedzīvo kulmināciju, saulei uzlecot.

Biļetes uz festivālu pieejamas tiešsaistē: www.eKase.lv. Organizatori atgādina, ka ieejas biļetē nav iekļauta laivas noma. „Ezera skaņas“ piedāvā laivu rezervāciju katrā Kāla ezera ostā un to var iegādāties kā papildu biļeti. Laivas nomas cenā ir iekļautas arī drošības vestes.

Informācija par muzikālo pasākumu „Ezera skaņas“ pieejama arī festivāla oficiālajā interneta vietnē www.ezeraskanas.lv. Ieeja pasākuma ostās tiek organizēta jau 16. augustā no plkst. 20.00.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!