Jānis Irbe izdod jaunas dziesmas no gaidāmā albuma

Raksta attēls - Jānis Irbe izdod jaunas dziesmas no gaidāmā albuma

10.03.2023

Mūziķis Jānis Irbe izdod jaunas dziesmas un izziņo gaidāmo albumu. Tas būs otrais studijas albums, kas sekos 2019. gadā izdotajam debijas ierakstam.

Jānis Irbe ir solo izpildītājs, var arī teikt dziesmu rakstnieks, dziesminieks. Neierasti dziesminiekam Jāņa instruments ir bassģitāra, kura dzīvajā izpildījumā skan kopā ar bungu mašīnas pavadījumu. Ja precīzi, tad Jānis ir postpanka izpildītājs, kurš darbojas gan viens, gan kopā ar saviem draugiem ģitāristu Jāni Dubavu un taustiņnieku Patrisu Valdemāru.

Nu tad beidzot par jaunajām dziesmām. Jaunā albuma vēstneši “Sapņu stūre” un “Cauri zariem” Jānis ir izveidojis viens (bet Jānis jau pačukst, ka albumā būs trīs skaņdarbi, kas ir tapuši sadarbojoties ar Jāni Dubavu un taustiņnieku Patrisu Valdemāru). “Sapņu stūre” ir dinamiska ar fūzētu, draivotu elektrisko ģitāru un bassģitāru, ar dzejisku tekstu un interesantām vārdu kombinācijām. Dziesma stāsta par to, ka cilvēku sapņi ir saistīti un ietekmē viens otru.

“Cauri zariem” ir kombinētas elektroniskās un akustiskās bungas. Arī dinamsika dziesma, kurai ir attīstība, tai seko klusāka vieta un visbeidzot nobeiguma kulminācija un fade out effekts, kas ir ar domu, ka šī tēma varētu turpināties un turpināties, gluži kā nobeiguma teksts “vēlreiz pieskaros, vēlreiz pieskaros”. Un arī tembrāli dažādas elektriskās ģitāras tēmas caurvij skaņdarbu. Dziesma stāsta par kādu romantisku dienu, par meiteni (tagad sievu) ar kuru Jānis satikās un pavadītā rudens diena bija tik lieliska, ka viņi nevarēja atvadīties. Stāvēja zem koka apskāvušies un noliekušies pāri viens otra plecam (dziesmas piedziedājuma vārdi“es vēlreiz noliecos un mēs vēlreiz noliecamies”). Arī dziesmas izlaišanas datums 14. februāris nav nejaušs.  Jānis aicina katram pašam iztēloties dziesmu un saskatīt tajā savu.

Dziesmas meklējamas daudzviet mūzikas straumēšanas servisos. Abu dziesmu noformējumu ir veidojis dizaineris Mārtiņs Locs, tiem ir kādas vienotas stilistiskas iezīmes, to varēsiet pamanīt. Dziesmas ierakstījis, miksējis un māsterējis ir Jānis Irbe savā mājas studijā. Mūzika, vārdi – Jānis Irbe.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!