Izdots unikāls latviešu skaitāmpantu dziesmu albums

Raksta attēls - Izdots unikāls latviešu skaitāmpantu dziesmu albums Publicitātes foto

03.01.2018 / Parmuziku.lv

Kurš gan nezina šos populāros latviešu skaitāmpantus – “Še tev dālderis”, “Punktiņš, punktiņš, komatiņš”, “Mazs kaķīts, mazs zaķīts”, “Cepu, cepu kukulīti” un citus? Ja līdz šim tie bija tikai skaitāmi, bet tagad tie ir arī izdziedāmi.

https://www.youtube.com/watch?v=b2rJt8YsCbY&feature=youtu.be

Latviešu skaitāmpantu albums “Skaitāmpantu dziesmiņas”, kuru ieskaņojuši bērnudārza “Zeltābele” mazie dziedātāji, un kuram dziesmas komponējis Jānis Ķirsis, ar skanīgu prezentāciju tika atvērts grāmatu nama “Valters un Rapa” mājīgajās telpās. Piedalījās paši dziedātāji, viņu vecāki, komponists Jānis Ķirsis un dziedātāja Rūta Dūduma. Sākotnēji albums bija pieejams tikai digitālajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās. Taču tagad pieejama arī albuma CD versija, kurā atrodami gan visu dziesmu vārdi, gan dziesmu instrumentālie pavadījumi.

Komponists un aranžētājs Jānis Ķirsis 14 šādus pantiņu izlocījis lipīgās melodijās un asprātīgā interpretācijā ierakstījis studijā, sadarbojoties ar privātās sākumskolas “Zeltābele” mazajiem dziedātājiem, pieaicinot palīgā arī pieredzējušos dziedātājus - Rūtu Dūdumu un Raimondu Bramani, kā arī atraktīvo “Knīpu un Knauķu” balsi - Eremiju Sējānu.

Zeltābeles” dziedātāju vecāki par projektu stāsta:

Esam veikuši nopietnu pētniecisku darbu, kopā ar bērniem apkopojot vecāku bērnības dienu skaitāmpantus – tos, kurus mūsu bērniem un viņu vecākiem babiņas un vecāsmātes skaitījušas: “cepu, cepu kukulīti...” un “jājam, jājam mēs ar zirgu”. Arī tos, kurus kā bērni blēņojoties skaitījuši: “runcis tup uz sētas mieta”, “ūsas viņam trīsa...”, “onkulīts un tantiņa sēž uz plīts kantiņas..”. Kuru skaitāmpantu atceraties jūs? Varbūt “Santa Marija kotletes rija...”?

Skaitīja un dziedāja: Emīlija Berlaņuka, Anna un Marta Dambes, Paulīna Marhele, Marta Potetinova, Līva Kalinka, Rebeka Reikmane, Leila Rodovica, Laura Blagova, Krišs un Kate Egles, Rebeka-Keita Blūma, Laura Rivoša, Elza Mikuse, Jēkabs Butāns. Diriģēja: Sanita Ozoliņa-Žubule un Gundega Drava

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!