Izdots otrais Ingas Karpičas albums “Zelta trepes”

Raksta attēls - Izdots otrais Ingas Karpičas albums “Zelta trepes” Publicitātes foto

12.06.2018 / Parmuziku.lv

Etnomūzikas māksliniece un dziesmu izpildītāja Inga Karpiča jūnija vidū izdod savu otro albumu „Zelta trepes”.

Šī ir Ingas Karpičas (pazīstama arī kā LalitaDasika) ilgi gaidītā otrā mūzikas izlase, kurā māksliniece apvienojusi tautasdziesmu ar meditāciju. Albums sastāv no septiņām dažāda rakstura kompozīcijām ar vienojošu iezīmi – kompozīcijas veidotas tā, lai cilvēki var tām dziedāt līdzi un ļauties tautasdziesmu mieram, ko tās nes. Dziesmām raksturīgs neatkārtojams, saulains un caurspīdīgs skanējums, ko pastiprina izmantotie mūzikas instrumenti un smalks aranžējums.

Ingas pirmais albums “Dvēseles dziesma” uzrunājis ļoti daudzus latviešus gan valsts teritorijā, gan ārpus Latvijas, arvien iedvesmojot jaunus klausītājus. Dziedātājas sekotāju atbalsts bija motīvs otrajam mūzikas albumam, kas ir sava veida viena etapa nobeigums un jauna etapa sākums.

“Mūzikas albums šoreiz īpaši vērsts uz noskaņu mūziku, jo dziesmas atceļojušas sadziedāšanas apļu “Dziedināšanās caur tautasdziesmu” laikā. Tapušās kompozīcijas apvienotas jaunā mūzikas izlasē par godu tautasdziesmu meditāciju sekotājiem un mīļotājiem. Dziesmām var dziedāt līdzi, jo vārdi pievienoti albuma bukletā, tāpēc ļaujieties dainu maģijai! Tautasdziesmu vārdi patiesi spēj dziedināt un harmonizēt, un vislabāk tas strādā caur katra balsi, — ja dziedam līdzi. Mūsu balss — neatkarīgi no tā, cik labi tā nostādīta — ir ļoti spēcīgs instruments, kas rada skaņas vibrāciju. Apvienojumā ar pozitīvi lādētu domu un vārdu, ķermenī tiek ienesta labvēlīga un transformējoša enerģija, kas harmonizē. Tautasdziesmas pozitīvo tranformējošo iedarbību pati esmu pieredzējusi un droši varu teikt — tas ir viens no veidiem, kā piekļūt tuvāk paša sirdij un sakārtot sevi.

Albuma noslēgumā jauna tipa kompozīcija — Līgo meditācijas dziesma apvienojumā ar Gayatri mantru — “Lūgšana Saulei”. Minēto mantru savukārt var dēvēt par Indijas Saules tautasdziesmu” — tā par iepriecinošajām ziņām vēsta pati Inga.

Mūzikas albums “Zelta trepes” būs pieejams gan veikalos Latvijā, gan arī to varēs klausīties tiešsaistē vairākās mūzikas platformās internetā.

Jūlijā notiks arī mūzikas albuma prezentācija, tiesa gan, ne ierastajā manierē, bet gan pielīdzināta un pietuvināta Ingas radošās darbības virzienam. Proti, tāpat, kā dziesmas radās — tautasdziesmu sadziedāšanas laikā, tāpat arī prezentācija tiks rīkota dabā, putnu balsu ieskauta.

Vairāk informācijas sekos mākslinieces Facebook profilā (LalitaDasika).

Albumu var noklausīties šeit: Inga Karpiča- Albums "Zelta trepes". Tautasdziesmu meditācijas Bandcamp.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!