Izdots grupas Unholy Satan albums

Raksta attēls - Izdots grupas Unholy Satan albums Publicitātes foto

03.04.2018 / Parmuziku.lv

Aizvadītajās Lieldienās, 1. aprīlī, pilnmēness laikā vietnē “Bandcamp” digitāli izdots Rīgas fantomā autsaideru mākslas projekta “Unholy Satan” albums.

“Unholy Satan” pirms 10 gadiem sākotnēji radīts kā akustisks melnā metāla parodijas ansamblis, pēcāk pārtopot brīvas formas duetā, kas savdabīgā veidā kombinē akustiskās ģitāras spēli ar metālmūzikas (black metaldoom) atsaucēm, pseidoreliģiskus dziedājumus ar runātā vārda rečitatīvu, bērnu instrumentu lo-fi skanējumu un freak-folk psihedēliju ar periodisku trokšņainu ekspresivitāti, to visu caurvijot ar daļēju neprasmi spēlēt mūzikas instrumentus, tādējādi rodot intuitīvu muzikalitāti.

Konceptuālā ziņā “Unholy Satan” ir kā utopisks sapnis par liberāli konsekventu sabiedrību, kurā publiski reliģiska simbolika netiek praktizēta. Kā arī atsaucoties uz tādām parādībām kā Laveja Sātana baznīca vai Lidojošā Makaronu Monstra baznīca, tiek apspēlēta variācija par to, kas var būt reliģiska organizācija.

Par lielu iedvesmu kalpojusi arī līdz absurdam nevajadzīga reliģiskas atribūtikas komercializēšana un to sadzīviska pielietojuma profānās sakralitātes bezgaumība, kas arī atsaucas grupas audio uzvedumos - muzikālajam darba galdam piemīt altārveida scenogrāfija.

Par spīti savai skatuviski vizuāli krāšņajai un performatīvajai iedabai grupa ir darbojusies pārsvarā mājas apstākļos. Publikas priekšā uzstāšanās ir notikusi tikai vienu reizi - 2015. gada 20. jūnijā grāmatu veikalā “Bolderāja”.

2013. gada pavasarī savukārt fiksējams “Unholy Satan” pirmais pašizdotais demo izdevums “Bez Jēzus” īpaši mazā kasešu tirāžā. Relīze uzskatāma praktiski par fiktīvu, lai gan oficiāla liecība par to glabājas LNB vietējo izdevumu obligāto eksemplāru krājumā.

Līdz esošajam izdevumam tikuši veikti tikai nekvalitatīvi pašrocīgi ieraksti, taču vienmēr ir bijusi vēlme skaņdarbus iemūžināt labākā kvalitātē. Līdz ar to jaunais ieraksts ir uzskatāms par retrospekciju par grupas aktīvāko un radošāko periodu laika posmā no 2011. līdz 2012. gadam.

Albums ierakstīts ar Radio NABA atbalstu 2017. gada 23. februārī Latvijas Radio 6. studijā, spēlējot dzīvajā ar vienu-vienīgu piegājienu, Māra Lāča un Gustava Ērenpreisa uzraudzībā. Pēcapstrāde notikusi 2017. gada 25. decembrī “Hodila” studijā, Valmierā, kopā ar Ģirtu Laumani un Oliveru Tarvidu.

Unholy Satan dalībnieki ir Arnis Kalniņš (akustiskā ģitāra, efekti, vokāli) un Rihards Bražinskis (rotaļu instrumenti, perkusijas, vokāli.

https://unholysatan.bandcamp.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!