Atzīmējot mūzikas un mākslas festivāla BILDES 30 gadu pastāvēšanas jubileju, atvēršanas svētkus piedzīvojis krāšņs un apjomīgs BILŽU mākslas albums. Tajā iekļautas 257 autoru – Latvijā iemīļotu mūziķu un mākslinieku – 798 mākslas darbu reprodukcijas. Darbi tapuši un bijuši apskatāmi festivāla izstādēs no 1985. līdz 2015. gadam.
Albumā redzamo mākslas darbu autori ir festivāla BILDES dalībnieki – mūziķi (Igo, Guntars Račs, Jānis Grodums, Uldis Marhilevičs, Varis Vētra, Ieva Akuratere, Valdis Atāls, Raimonds Bartaševičs, Ingus Baušķenieks, Roberts Gobziņš, Aigars Grāvers, Jānis Jubalts un Prāta vētra, Kārlis Kazāks, Arnis Miltiņš, Uģis Prauliņš, Imants Vanzovičs, Dace un Valters Pūces, Olga Rajecka u.c.), mākslinieki (Uldis Baltutis, Marta Krasta, Sigitas Kreivaitis, Inguna Krolle-Irbe, Inese un Ivars Mailīši, Aleksejs Naumovs, Elita Patmalniece, Jānis Straupe, Maija Rezenberga, Vija un Kaspars Zariņi u.c.), fotogrāfi (Jānis Deinats, Valts Kleins u.c.), Rīgas vicemērs Andris Ameriks, diplomāti (Andris Teikmanis un Einārs Semanis, Merģers Krams u.c.), arhitekti un citas radošas personības, kā arī mūziķu bērni.
Albumā ietvertas arī fotogrāfijas no BILŽU radošajām nometnēm, kā arī mākslas darbu autoru domas un atmiņas par BILDĒS piedzīvoto. Vienlaikus albumā apskatāmi visi festivāla logotipi. Tos veidojis mākslinieks Uldis Baltutis.
Mākslas zinātniece Sarmīte Sīle par mākslas albumu: „Šis mākslas albums ir unikāls, jo vienuviet ir iespējams apskatīt gandrīz vai visos mākslas stilos risinātus mākslas darbus, kad izmantoti vispārsteidzošākie un neparastākie audekli. Festivāla BILDES mākslas darbu kolekcija (tapusi laikā no 1985. - 2015. g.) ir postmodernismu raksturojošs produkts, kad citāts, interpretācija, pieskāriens vai pat saruna ar pasaules atmiņu ir laikmeta zīme, Un blakus tam īsts jaunrades akts. Impresionistiski, reāli, naivi, sirreāli, konceptuāli utt. gleznās, zīmējumos, plakātos, fotogrāfijās DABA, CILVĒKS, SAPŅI... Bet visinteresantākie, atraktīvākie un izdomas bagātākie darbi top no tā brīža, kad par audeklu kļūst lietas – šķīvji, krekli, pudeles, krēsli, lietussargi u.c., kad visi tiek ielikti rāmī, kurš pārsteidzošā kārtā vislabāk atraisa radošo domāšanu un top īsti šedevri, kuri darītu godu pat profesionāļu mākslas darbu skatēm. Šī ARTEFAKTU KOLEKCIJA atklāj talantus, rosina un pārsteidz, dāsni dalās ar idejām un it kā saka – cilvēka spējas ir neparedzamas. Mēs esam talantīgi!!!”
Arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs akcentē albumā redzamo daudzveidīgo mākslas stilu izmantojumu, piebilstot, ka šis izdevums ir unikāls apliecinājums tam, cik dažādi materiāli un mākslas izpausmes veidi – starpdisciplināri mediji – var savā starpā veiksmīgi sadarboties. „BILŽU tematiskajos mākslas darbos redzams, ka par radīšanas izejmateriālu var kalpot jebkas - gan pogas, gan čemodāni, gan sētas dēlīši. Ikvienam izstādes dalībniekam tiek dota iespēja radoši izpausties un sevi apliecināt. Rezultātā, ne tikai mākslinieki, bet arī mūziķi, kuri ar mākslas radīšanu nenodarbojas profesionāli, rada burvīgus darbus. Mākslu mūsdienās nevar ievietot kādā rāmī, tā ir laikmetīga un plaša, un būtībā – māksla kļūst par mākslu brīdī, kad cilvēks to par tādu sāk uztvert. Galvenais ir strādāt ar sirdi. Vizuālās impresijas, kas iekļautas šajā izdevumā, ir patiesi sirdsdarbi!