Olga Rajecka izvēlas Freimaņa dziesmu “Paspēlēsim paslēpes”

Raksta attēls - Olga Rajecka izvēlas Freimaņa dziesmu “Paspēlēsim paslēpes” Olga Rajecka. Foto: Aiga Redmane

25.05.2018 / Parmuziku.lv

Jau astoto piektdienu pēc kārtas kompānija “MicRec” publicē jaunu dziesmu no Latvijas mūziķu veltījumu albuma, savam pāragri aizgājušajam kolēģim Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām.
Šoreiz kārta dziesmai “Paspēlēsim paslēpes”, kuru no jauna ieskaņojusi Mārtiņa kolēģe un laba draudzene Olga Rajecka.

Olga:

Diemžēl vairs nav neviena tāda mūziķa, kurš būtu tik dāsns, kāds bija Mārtiņš, kurš spēja pats uzrakstīt dziesmu, lieliskus dziesmas vārdus, un dāvināt to citiem.

"Mums bija vairākas lieliskas sadarbības un man viņa ļoti pietrūkst. Viņš bija neticami talantīgos un, tai pašā laikā, ļoti cilvēcīgs un vienkāršs."

Dziesma “Paspēlēsim paslēpes” bija iekļauta grupas “Tumsa” 2002. gadā izdotajā albumā “Spēlējot debesis”, kas ierakstīta sadarbībā ar producentu Ediju Gņedovski. Jauno versiju producējis Gints Stankevičs, kurš daudzu gadu garumā strādāja ar Freimaņa dziesmām, kuras viņš rakstīja grupai “Tumsa”, “Putnu balle”, Laurim Reinikam un daudziem citiem. 

Līdz šim jau publicētas Freimaņa dziesmas, kuras izpilda “Rīgas Modes”, “Labvēlīgais Tips” un Elza Rozentāle, “Musiqq”, “Z-Scars”, Lauris Reiniks un Rūta Reinika, Artūrs Gruzdiņš ar savu grupu “Refleksija” un Ivo Fomins.

Albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” nāks klajā 30. maijā, un albumā būs pavisam 15 dziesmas, tostarp arī Mārtiņa draugu kopkoris dziesmā “Sapņu tilti”, kura tiks publicēta nākamajā piektdienā. Savukārt Daigas Mazvērsītes apjomīgā grāmata par Mārtiņa Freimaņa dzīvi nāks klajā 28. augustā un tiks atzīmēta ar vērienīgu Mārtiņa draugu koncertu “Dzintaru koncertzālē”, kam sekos koncerti arī citur Latvijā.

Visas līdz šim publicētās dziesmas ir pieejamas Spotify un iTunes un ir apkopotas vienā dziesmu sarakstā MicRec YouTube kanālā šeit.

Gaidāmā albuma dziesmu un izpildītāju saraksts:

1. Bums – Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle
2. Un pirms mēs aizmigām – Aija Andrejeva
3. Ne jau tu, ne jau es – Musiqq
4. Redz kā tu ar mani – Rīgas Modes
5. Tā tas, mās’ – Lauris Reiniks un Rūta Reinika
6. Paspēlēsim paslēpes – Olga Rajecka
7. Kā aizdejot līdz rītam – Katrīna Bindere
8. Kad Ēģiptē sniegs – Z-Scars
9. Satīties, sapīties – Ivo Fomins
10. Neprāts – Līvi
11. Bet maijpuķītēm jāpaliek – Refleksija
12. Sapņu tilti – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
13. Līdz Himalaju mākoņiem – Kārlis Būmeisters

Papildus:
14. Draugs – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
15. Pie Dieviņa gari galdi – Mārtiņa Freimaņa draugu koris

Atbalsta un informē Tipogrāfija Eveko, Radio Skonto, Radio TEV, Draugiem.lv, TVNET un laikraksts Diena.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!