Igo svinēs dzīvi un pirmos 40

Raksta attēls - Igo svinēs dzīvi un pirmos 40 Publicitātes foto

11.06.2018 / Parmuziku.lv

2018. gada nogalē - 21., 22., 23. un 24. novembrī - Igo atzīmēs savus 40 gadus uz skatuves un aicina mūziķus un klausītājus 4 vakarus pēc kārtas veidot 5 dažādus koncertus Rīgā, Dailes namā.

Grupu “Līvi” un “Remix” vokālists, rokoperu “Lāčplēsis” un “Parīzes Dievmātes katedrāle” galveno lomu izpildītājs, ieguvis Grand Prix pirmajā starptautiskajā konkursā – festivālā “Jūrmala”, sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš, Aivars Hermanis un citi, savā solo karjerā izdevis 14 mūzikas albumus – un tā ir tikai daļa no Igo pirmajiem 40 gadiem uz skatuves. Atskaņas no šiem muzikālajiem panākumiem dzirdamas un sajūtamas ikkatrā Igo koncertā.

Novembrī tiks izspēlēti zīmīgākie fragmenti no cikliem “Uguns”, “Zeme”, “Ūdens” un atjaunota koncertprogramma “Ieelpots”. Igo muzicēs kopā ar komponistiem Jāni Strazdu, Valtu Pūci, Mārtiņu Braunu, kā arī Uldi Marhileviču, Aivaru Hermani un  Jāni Lūsēnu. Koncertu sērijas noslēgumā 24.novembrī Igo sola īsti radošo notikumu, atjaunojot uz vienu nakti savu leģendāro Liepājas mūzikas klubu “u.t.t”.

Koncertu laikā Igo 40 gadi mūzikā būs skatāmi video un foto attēlos. Dailes namā tiks izvietota arī neliela Igo grafikas darbu un dizaina priekšmetu izstāde.

21.novembris plkst. 19.00
2010. gadā Igo aicināja komponistu Jāni Strazdu uz sadarbību, lai kopīgi sacerētu mūziku, kas veltīta uguns tēmai. Pēc vairākiem mēnešiem koncertprogramma “Uguns” jau skanēja Latvijas koncertzālēs, tika ierakstīts un izdots CD “Uguns” un vairākas no 2010. gadā sacerētajām dziesmām bieži tiek iekļautas Igo koncertu repertuārā. “Ugunszīme”, “Tavs vārds ir uguns”, “Nojausma”  - šīs un citas ugunīgās dziesmas koncertā izpildīs Igo, komponists un pianists Jānis Strazds, ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks Ainis Zavackis, basģitārists Modris Laizāns, saksofonists Zintis Žvarts, koklētāja Laima Jansone, kā arī papildvokāls - Bizaķe un Žubīne. Turpinājumā akcents uz balsi un akustisko ģitāru - skanēs mūzika, kas tapusi sadarbībā ar ģitāristiem Aivaru Hermani un Ēriku Upenieku.

Koncerta otrā daļā pa dziesmai, pa stāstam no “Līvu” un “Remix” laikiem, skaņdarbi, kas iepriecina, stiprina un iedvesmo.

22.novembris plkst. 19.00
2013. gadā Igo un Valta Pūces kopsadarbība vainagojās ar koncertprogrammas un albuma “Zeme” īstenošanu. Atsevišķi skaņdarbi no šī cikla tika iekļauti Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku programmā. 22. novembra koncertā kopā ar Igo un komponistu Valtu Pūci spēlēs ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks Ainis Zavackis, basģitārists Modris Laizāns, kā arī papildvokāls - Bizaķe un Žubīne. Pirmās daļas turpinājumā uz skatuves komponists Jānis Lūsēns, skanot kompozīcijām, kas iezīmē mūziķu sadarbību 80tajos un 90tajos gados.

Koncerta otrajā daļā kopā atcerēsimies un dziedāsim Igo “zelta repertuāru”.

23.novembris plkst. 19.00
Soli pa solim “Ūdens” cikla vārdu autors Igo un komponists Mārtiņš Brauns kopā ar ģitāristu Armandu Alksnu, pianistu Juri Kristonu, bundzinieku Aini Zavacki, basģitāristu Modri Laizānu, kā arī papildvokālu - Bizaķi un Žubīni attīstīs ūdens tēmu. Šī koncertprogramma tapusi 2015. gadā, ļaujies ūdens valdzinājumam.

Koncerta turpinājumā Igo muzicēs kopā ar komponistu Uldi Marhileviču. Jau dziesma “Naktsvārdi” izraisa sajūtu vilni. Emocijas un radoša enerģija raksturo abu mūziķu sadarbību.

24.novembris plkst. 18.00
Koncertprogramma “Ieelpots” ir stāsts mūzikā un video divās daļās. Tā tika izveidota 2009. gadā un apceļoja Latvijas pilis un muižas, organizējot arvien jaunus papildkoncertus pēc klausītāju pieprasījuma. Par “Ieelpots” Igo stāsta: „Šis ir īpašs albums, jo tapa manu tuvāko draugu iedvesmots. Albumam ir gandrīz meditatīva noskaņa, kas ļauj klausītājam pārcelties citā sajūtu dimensijā. Pārdomu dziesmas ar iekšēji rāmu struktūru. Avots, kur pasmelties vajadzīgās noskaņas savai dvēselei.” Koncertā piedalīsies Igo, Ieva Kerēvica, Bizaķe, komponists un pianists Jānis Strazds, basģitārists un kontrabasists Aivars Meijers, bundzinieks Ainis Zavackis. Koncertu papildinās īpaši veidotas video projekcijas, kuru autors ir Kristaps Streičs. Koncertos gaidāmi arī Igo eseju lasījumi, savukārt mūzikas repertuārā dominēs mierīgas, noskaņu kompozīcijas.

24.novembris plkst. 22.00
Koncertsērijas noslēgumā Igo sola īsti radošo notikumu, atjaunojot uz vienu nakti savu leģendāro mūzikas klubu “u.t.t”, kas mājvietu bija radis Liepājā no 1992. līdz 1998. gadam. Gluži kā pirms 20 gadiem uz “u.t.t” skatuves būs kluba mūziķu pamatsastāvs - Igo, pianists Juris Kristons, bundzinieks Vilnis Krieviņš, basģitārists Mārtiņš Burkevics un ģitārists Jānis Kalniņš, kurš aizvietos Egonu Kronbergu. 90. gados uz kluba “u.t.t” skatuves tika aicināti muzicēt tā laika labākie Latvijas mūziķi. Pārrunas ar viesmūziķiem par gaidāmo kluba “u.t.t.” nakti jau notiek. Paredzama kopspēle, improvizācijas un negaidīti mūziķu sastāvi.

Vakara gaitā projekcijās varēsim redzēt neskatāmus vēsturiskos mirkļus no mūziķu un viesu uzstāšanās klubā “u.t.t” Liepājā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!