Haralda Sīmaņa koncerts Kolkas baznīcā

Raksta attēls - Haralda Sīmaņa koncerts Kolkas baznīcā Publicitātes foto

22.10.2019

Sestdien, 26. oktobrī, Kolkas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā notiks dziesminieka Haralda Sīmaņa un grupas “Ārpilsētas Sakars” koncerts.

Haralda Sīmaņa vārds un balss galvenokārt asociējas ar astoņdesmito gadu mūzikas skatuvi, dziesminieka īpatnējo balss toni un sirsnīgām dziesmām.

Plašāku atpazīstamību H. Sīmanis ieguva 1980. gadā, kad "Mikrofona dziesmu aptaujas" noslēguma koncertā izpildīja savu balādi "Ezers", kas ar savu skanējumu krasi atšķīrās no visa, kas līdz tam ir ticis pārraidīts Latvijas televīzijā. Astoņdesmito gadu sākumā viņš darbojas profesionālajos Filharmonijas kolektīvos "Tip Top" un "Lāčplēsis", tomēr pēc dažiem gadiem izvēlējās muzicēt individuāli.

Arī šobrīd mūziķis koncertē, tiesa retāk – spēlējot ģitāru, dziedot vai kā instrumentu izmantojot arī ērģeles.

Šobrīd izdoti seši albumi - ''Es strauta malā slāpēs eju bojā'', ''Starp divām gaismām/ Izlase'', ''Es esmu rīts'', ''Par zāli, par sāli un Tevi'', ''Pasaka par Atslēdziņu'', no kuriem albums ''Starp Divām Gaismām" iekļauts mūzikas žurnālista Ulda Rudaka Top 100 Latvijas labāko mūzikas albumu sarakstā.Grupā “Ārpilsētas Sakars” sastāvā spēlē Ints Mūrnieks, Reinis Hanzovskis, Kristers Leitis, Renārs Hincenbergs. Salīdzinoši jauna grupa, kas radusies Latvijas Kultūras koledžā, apvienojoties muzikāliem domubiedriem. Grupa publiskojusi singlu “I Might” , koncertos par hitu jau kļuvusi dziesma “Persiks, Banāns, Baklažāns” . Kolkas baznīcā grupa debitēs ar akustisko koncert programmu no topošā debijas ep.

Kolkas Evaņģēliski Luteriskā baznīca pirmo reizi rakstos minēta 1919. gadā, šis ir viens no ieskaņas koncertiem Kolkā, ko realizē Latvijas Kultūras koledžas studenti, kā savus kvalifikācijas darbus mūzikas menedžmentā. Nākamais iecerēts 30. Novembrī, kā pasākuma norises vietas izvēloties gan baznīcu, gan Lībiešu Kultūras centru.

Koncerta sākums: 19:00, ieeja bezmaksas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!