Gustavo lielkoncerts “Beidzot” pulcē repa klausītāju paaudzes

Raksta attēls - Gustavo lielkoncerts “Beidzot” pulcē repa klausītāju paaudzes Foto: Edijs Pālēns

28.11.2022

25. novembrī “Arēnā Rīga” notika hiphopa mākslinieka Gustavo atgriešanās lielkoncerts “Beidzot”, kas pulcēja vairākus tūkstošus dažādu paaudžu Gustavo daiļrades cienītāju.

Gustavo uzstāšānās laikā tika izpildītas dziesmas no mūziķa albumiem “Beidzot”, “Pa pāris pantiem/Viesības viesnīcā”, “Trešā elpa” un šī gada nogalē gaidāmā piektā Gustavo studijas albuma.

Kā pārsteigumu skatītāji saņēma dziesmas “Taisnā tiesa” izpildīšanu, kura iepriekš koncertos netika atskaņota kopš 2003. gada. Dziesmas pantu Gustavo izpildīja duetā ar Ozolu, tādējādi izspēlējot gan negaidītu joku, gan iezīmējot mūziķu draudzības faktu, kas turpinās jau no 2003. gada, kad tika noslēgts īslaicīigais domstarpību periods. Piedziedājumu tāpat kā dziesmas oriģinālversijā izpildīja Čižiks. Pēc vairāk nekā divdesmit gadu ilga pārtraukuma kādreizējie grupas “Fact” biedri (Gustavo, Ozols un Čižiks) uzstājās trijatā uz vienas skatuves.

Papildus šai performancei Gustavo, Ozols un Čižiks koncertā nāca klajā ar jaunu kopdziesmu “Tagad tikai sākās”, kura sarakstīta gaidāmajam Gustavo albumam. Koncertā notika kompozīcijas pirmatskaņojums akapella un pilnas instrumentācijas veidā. Tuvākajā laikā skaņdarbam plānots izdot arī videoklipu.

Lielkoncerta noslēguma daļā tika izziņoti pašmāju hiphopa festivāla “Straume’23” nakamā gada norises datumi - 30. jūnijs un 1. jūlijs. Līdzīgi kā aizvadītās vasaras festivālā, uz dziesmu “Jau-tā-jums” tikai aicināti pievienoties viesi. Šoreiz tie bija ansis, Ozols, rolands če un xantikvariāts -, kuri izpildīja dziesmu pilnā garumā, vienojoties starppaudžu repa performancē.

Koncerta scenogrāfija tika papildināta ar īpaši koncertam izveidotām video animācijām, kas tika demonstrētas uz lielās skatuves izmēra ekrāna. Animāciju autori PapaChi kopā ar animāciju studiju “Shade”. Koncerta iesildītāju lomā uzstājās repa improvizācijas kolektīvs “Brīvrunu Projekts”, izpildot īpaši šim koncertam paredzētu programmu, kura fokusēta uz albuma “Beidzot” un Gustavo daiļrades godinašanu.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!