Grupa Cellar Cat uzvar konkursā “Hadrons 2018”

Raksta attēls - Grupa Cellar Cat uzvar konkursā “Hadrons 2018” Foto: LU Foto arhīvs, Toms Grīnbergs

09.03.2018 / Parmuziku.lv

Ceturtdien, 8. martā, Latvijas Radio 1. studijā norisinājās Latvijas Universitātes (LU) jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons 2018” fināls, kurā sīvā konkurencē pirmo vietu ieguva LU Ķīmijas fakultātes pārstāvētā apvienība “Cellar Cat”, otro vietu ieguva - “NeimoM” (LU Datorikas fakultāte), bet trešo - “Podruga” (LU Fizikas un matetmātikas fakultāte).

Konkursa finālā uzstājās sešas jaunās grupas - “Cellar cat”, “NeimoM”, “Podruga”, “IOV”, “Spole” un “Audiokvartāls”, visaugstāko klausītāju balsojumu saņēma grupa “IOV”, savukārt žūrija lēma citādāk - pirmo vietu piešķirot “Cellar cat”.

“Cellar Cat”  spēlē 5 jaunieši, kuri savu mūziku rada un izpilda savdabīgā intelektuālā indie-roka manierē - apvienojot 90. gadu britpopa un mūsdienu indie-roka skanējumu. Pagājušajā gadā grupai iznāca pirmais mūzikas video dziesmai "Spilling Blood", kā arī daži "live" un lirikas video. Grupa savās mūzikas izpausmēs nav apstājusies un meklē jaunu virzienus, lai attīstītu savu muzikālo potenciālu un uzvara konkursā tai sniegs vēl plašākas iespējas.

Kā galveno balvu uzvarētāji saņēma iespēju pārstāvēt Latvijas Universitātes studentus starptautiskā jauno izpildītāju konkursā “Youthvision2018” Baku, Azerbaidžānā, kā arī piedalīties mūzikas festivālos “Laba Daba”, “Bildes”, LU jauno studentu svētkos “Aristotelis”, kā arī ieraksta laiku profesionālā ierakstu studijā.

Žūrijas komisiju veidoja: Madars Štramdiers (Radio NABA), Raimonds Lagimovs (mūziķis, grupa “Inokentijs Mārpls”), Tija Auziņa (Mūzikas festivāls “Bildes”), Jānis Dubavs (mūziķis, grupa “Aurora”, studija “SKAN”), Uldis Rudaks (mūzikas žurnālists), Juris Kaukulis (mūziķis, grupa “Dzelzs vilks”) un LU Studentu padomes pārstāves Signe Skutele un Austra Laima Aprāne.

Papildu informācija par konkursa aktualitātēm hadrons.lv. Konkursu organizē Radio NABA sadarbībā ar LU Studentu padomi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!