Ģitārists Matīss Čudars priecēs ar jaundarbiem

Raksta attēls - Ģitārists Matīss Čudars priecēs ar jaundarbiem Publicitātes foto

18.05.2018 / Parmuziku.lv

VSIA “Latvijas koncertu” organizētajā “Rīgas festivālā” 16. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā ģitārists Matīss Čudars satiksies ar Latvijas Radio kora grupu. Koncerta programmā skanēs Matīsa Čudara jaundarbi. Diriģents Kaspars Putniņš.

Matīss Čudars ir viens no talantīgākajiem un daudzpusīgākajiem latviešu ģitāristiem – viņa spēlē brīvs improvizācijas gars savijas ar spēju iejusties gan baroka mūzikā, gan mūsdienu komponistu skaņumākslā, un uzplaukt kā flamenko, tā arī rokmūzikā un džezā. Par to, ka Matīss pilns svaigu un oriģinālu ideju, varēsim pārliecināties arī šajā koncertā, kura centrā likti tieši viņa jaundarbi – skaņās tērptas Dievam veltītas mīlestības vārsmas ar saknēm dažādu laikmetu un dažādas izcelsmes mistiķu darbos. Mūziķiem pievienosies arī sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans.

Matīss Čudars skolojies Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā. Viņš ir “Riga Jazz Stage” 2017 pirmās vietas ieguvējs. Pērn ar savu spēli Matīss sajūsmināja Osvaldo Golihova operas “Ainadamar” iestudējumā “Cēsu mākslas festivālā”. Turpat Cēsīs bez Matīsa klātbūtnes neiztika arī “LNSO vasarnīcas” košais koncerts “Vakars kvadrātā ar Džimiju Hendriksu, The Beatles un The Rolling Stones”. Rudens pusē uz Lielās ģildes skatuves Matīss atklājās Baha mūzikā un Agnetas Krilovas jaundarbā saspēlējās ar “Trio Nyx”. Koncertprogramma “Merkurijs uz mēness”, kurā Matīss Čudars spēlēja kopā ar orķestri “Rīga”, pērn tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Gada koncerts”. Matīss tika nominēts arī Lielajai mūzikas balvai 2017 kategorijā “Gada mūziķis”.

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētais “Rīgas festivāls” notiks no 9. līdz 20. jūnijam. Festivāla programmā šogad gan gaismas un mīlestības pielieta mūzika, kas apliecina lūgšanu spēku,  gan muzikālas sapņu ainas; skanēs arī 20. gadsimta mūzika un provokatīva jaunrade. Festivāla noslēgumā visu vainagos koncerts, kas tapis sadarbībā ar fondu “Baltijas muzikālās sezonas” -  Latvijas valsts simtgades ietvaros notiekošajā koncertciklā “Dzimuši Latvijā” mūsu pašu lepnums mecosoprāns Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies ar vienu no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem – “Vīnes filharmoniķiem” un harizmātisko venecuēliešu diriģentu Rafaelu Pajari.

“Rīgas festivālu” atbalsta Rīgas dome un Jūrmalas pilsētas dome.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!